• دوشنبه 12 خرداد 1399
  • 07:08

با فناوري اطلاعات هنرمندان صنايع‌دستي ايران درسطح جهان معرفي مي شوند

به گزارش ميراث‌آريا(chtn) و به نقل از ستاد خبري نخستين همايش کاربرد فناوري اطلاعات و ارتباطات در صنايع دستي، "محمدرضا عابدي" مدير کل دفتر توليد و بازرگاني معاونت صنايع‌دستي و هنرهاي‌سنتي با بيان اين مطلب گفت: اين همايش با دو محور اصلي نقش ICT در توسعه اقتصاد صنايع‌دستي و نقش ICTدر شناخت، احيا و ترويج هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي در تاريخ 27 و 28 آبان‌ماه امسال برگزار خواهد شد.

وي افزود: از آنجا که با پيشرفت فناوري و تکنولوژي، ارتباطات تمام حوزه‌ها اعم از فرهنگي، اقتصادي، سياسي و اجتماعي متاثر از اين موضوع شده است، اداره برنامه‌ريزي و بودجه تحول اداري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري بر آن شد تا به منظور استفاده از ICT در حفظ، احيا و توسعه هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي اين همايش را برگزار کند.

مدير کل دفتر توليد و بازرگاني معاونت صنايع‌دستي و هنرهاي‌سنتي با اشاره به اينکه بخش خصوصي استقبال خوبي از اين همايش داشته است، تصريح کرد: با اين وجود اميدواريم تعداد زيادي از فعالان بخش خصوصي به جمع حاميان اين همايش بپيوندند.

وي افزود: اين همايش از جنبه‌هاي بازرگاني، بازاريابي، فروش و معرفي صنايع‌دستي به جهانيان نقش بسزايي دارد.

عابدي تصريح کرد:به‌طور قطع با برگزاري اين همايش،فعالان بخش خصوصي در حوزه ICTمرتبط صنايع‌دستي مشخص خواهند شد.

وي تأکيد کرد: همچنين در اين همايش ساز و کارهايي که حوزه فناوري ارتباطات به لحاظ حفظ،‌ احيا و توسعه صنايع‌دستي مي‌تواند داشته باشد، شناسايي مي‌شود.

اين مقام مسئول خاطرنشان کرد: براساس محورهاي در نظر گرفته شده در اين همايش، بازاريابي، آموزش و معرفي و توسعه فن‌آوري‌هاي نوين صنايع‌دستي مشخص خواهد شد.

وي با تأکيد بر اهميت نقش ICT در حفظ، احيا و توسعه هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي خاطرنشان‌کرد : با به‌کارگيري فناوري اطلاعات مي‌توان هنرمندان ايراني حوزه صنايع‌دستي را در سطح جهاني معرفي کرد.
114


امتیاز به خبر :