• ﺳﻪشنبه 06 خرداد 1399
  • 11:19

نقاشي هايم ،حافظ را در خيالم نشان مي‌دهد

"فرح اصولي" هنرمند نقاش با بيان اين مطلب به ميراث‌آريا (chtn) گفت: اين مجموعه از نقاشي هايم طي چهار سال شکل گرفته است و تلاش کرده ام تا اشعار اين شاعر گرانقدر را آنطور که شايسته است به تصوير بکشم.

وي افزود: در اين مجموعه از نقاشي هايم حافظ در کنار فرشتگان در سير و سلوک بين دو جهان و يا همان عالم متعالي تصوير شده و رنگ ها و ترکيب بندي ها و تزئينات آثار بر مبناي دريافت حسي من از غزليات صورت گرفته و موسيقي نهفته در شعرها، تحرک و يا سکوت و سکون پديد آورده اند.

فرح اصولي که در نمايشگاه حافظ در خيال من 70 اثر نقاشي ارائه کرده در مورد انگيزه خود براي خلق آثاري از اشعار حافظ گفت: به دليل علاقه شخصي به حافظ در ميان ساير شاعران از گذشته تصميم داشتم که چنين آثاري را اجرا کنم که امسال موفق شدم و آثاري که در اين نمايشگاه ارائه کرده ام را به ساير کشورهاي جهان نيز براي نمايش خواهم برد.

لازم به ذکر است، فرح اصولي تاکنون در نمايشگاه جلوه هاي نگارگري در نقاشي معاصر ايران،بهار ايراني (موزه هنرهاي مصاعر تهران)،چهارمين دوسالانه جهان اسلام، ششمين دوسالانه نگارگري (موزه هنرهاي معاصر) و ... حضور داشته است.

خاطرنشان مي‌شود، نمايشگاه حافظ در خيال من تا 24 آبان ماه سال جاري در موزه هنرهاي ديني امام علي(ع) در خيابان وليعصر، روبروي نيايش، بلوار اسفنديار، پلاک 35 براي بازديد علاقمندان برپا است.
114


امتیاز به خبر :