• ﺳﻪشنبه 29 بهمن 1398
  • 11:17

راهنمايان گردشگري همدان صنف تشکيل مي‌دهند

راهنمايان گردشگري همدان صنف تشکيل مي‌دهند
به گزارش ميراث‌آريا(chtn)، مديرکل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان همدان اظهار داشت: ايجاد تعامل با ديگر تشکل‌هاي گردشگري همچون آژانس‌هاي مسافرتي، هتل‌ها و ساير مجموعه‌هاي مرتبط، ايجاد زمينه اشتغال براي راهنمايان گردشگري و انسجام قانوني در تبيين نوع وظايف و فعاليت‌هاي راهنمايان گردشگري از اهداف اين انجمن است.

«عليرضا ايزدي» پس از مروري بر نقش تعيين‌کننده راهنمايان در شکوفايي صنعت گردشگري، آن‌‌ها را از مهمترين ارکان گردشگري استان دانست و افزود: از سال 86 که دوره‌‌هاي آموزشي راهنمايان ايرانگردي و جهانگردي پس از چند سال سکوت‌ کاري در همدان برگزار شد، تعدادي از علاقه‌‌مندان به اين رشته توانستند با گذراندن اين دوره آموزشي موفق به دريافت کارت راهنما از سوي سازمان ميراث ‌فرهنگي شوند.

وي با اشاره به برگزاري دوره آموزش راهنمايان گردشگري استان در سال گذشته افزود: پس از پايان دوره تعداد راهنمايان افزايش يافت، به طوري‌که تا امروز حدود 150 راهنماي گردشگري استان دوره‌هاي تخصصي را در اين زمينه گذرانده‌اند و تعدادي نيز موفق به دريافت کارت و کد شده‌اند.

اين مقام مسوول در اداره‌کل ميراث‌فرهنگي استان همدان عنوان کرد: پس از بالا رفتن آمار راهنمايان گردشگري در همدان اين افراد توانستند بيش از پيش در زمينه معرفي همدان تلاش کنند.
الف/117
امتیاز به خبر :