• یکشنبه 03 شهریور 1398
  • 19:15

ايجاد کمپينگ‌هاي گردشگري در مسير کاروانسراي مرنجاب

سرپرست نمايندگي ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهرستان آران و بيدگل در کاشان با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn)، گفت: در شهرستان آران و بيدگل در کاشان دو منطقه نمونه گردشگري بين‌المللي انتخاب شده است که يکي کوير مرنجاب و ديگري درياچه نمک است که در مجاور امامزاده تاريخي مرنجاب واقع شده است .

"علي‌رضا محسني‌تبار" با بيان اينکه تاکنون اعتباري براي مناطق نمونه گردشگري اختصاص نيافته است، افزود: همچنين ايجاد سرويس بهداشتي در مسير گردشگري شهرستان آران و بيدگل در بخش مرکزي کوير و کاروانسراي مرنجاب از ديگر اقدامات براي ساماندهي اين منطقه است .

وي اضافه‌کرد: ايجاد و طراحي سايت تعزيه ‌شهر نوش آباد در شهرستان آران و بيدگل از ديگر اقدامات براي ايجاد زيرساخت‌هاي گردشگري در اين منطقه است و اعتباري در حدود 7 ميليون تومان براي طراحي سايت اختصاص يافته است .

وي ادامه‌داد: شهر نوش‌آباد در شهرستان آران و بيدگل کاشان يک مراسم خاص آئيني سنتي دارد که درصدديم اين مراسم را مثل قالي‌شويي مشهد اردهال معرفي کنيم.

وي افزود: براي ايجاد زيرساخت‌هاي گردشگري در شهرستان آران و بيدگل کاشان 87 ميليون تومان اعتبار از محل اعتبارات گردشگري اختصاص يافته است .

104/

امتیاز به خبر :