• شنبه 16 آذر 1398
  • 14:36

جذب کار شدن دانش آموختگان از مزاياي صنعت هتلداري است

به گزارش ميراث آريا (chtn) به نقل از روابط عمومي سازمان سياحتي و مراکز تفريحي بنياد مستضعفان "احد محمدي" گفت: اين سازمان طي 3 سال آينده براي بهره برداري از پروژه‌ها و طرح‌هاي توسعه و بازسازي هتل‌هاي تحت پوشش 1500 نيروي جوان جذب خواهد کرد که تماما از جوانان تحصيل کرده رشته هتلداري انتخاب خواهند شد.

در اين مراسم که فارغ التحصيلان هتلداري و خدمات مسافرتي مقطع کارداني دوره پودماني دانشگاه جامع علمي- کاربردي و مقطع کارشناسي پروژه استراتکلايد اسکاتلند حضور داشتند مدير عامل سازمان در عين حال تاکيد کرد، علاوه بر صلاحيت علمي دانشجويان ، صلاحيت‌هاي رفتاري دانش آموختگان نيز براي اشتغال در هتل‌ها و مراکز اقامتي بسيار حائز اهميت است.

وي ضمن دعوت از دانشجويان و دست اندر کاران به تلاش مضاعف براي فعاليت در عرصه هتلداري و گردشگري با توجه به قابليت‌هاي توريستي کشورمان افزود: بايد با برنامه ريزي و مديرت صحيح سطح خدمات هتل‌ها را به استاندارد‌هاي قابل قبول برسانيم.

وي گفت: سازمان سياحتي و مراکز تفريحي بنياد مستضعفان براي تربيت و به کارگيري نيروي انساني ماهر و آموزش ديده در واحد‌هاي تحت پوشش جايگاه ويژه‌اي قائل است لذا سازمان سياحتي و مراکز تفريحي با اعتبار توجهي مقدمات ساخت دانشکده هتلداري را در جوار هتل پارسيان آزادي تهران آغاز کرده و کار‌هاي اجرايي آن به زودي شروع خواهدشد.

محمدي بازسازي هتل و توسعه هتل اوين از 33 اتاق به 150 اتاق، آْغاز بازسازي هتل 5 ستاره پارسيان آزادي تهران از خردادماه سال جاري توسط پيمانکار خارجي و نيز اجراي پروژه تکميل هتل بين‌المللي کرمانشاه، بازسازي و افزايش ظرفيت هتل‌هاي پارسيان آزادي آبادان و تکميل متل توريست مشهد را از جمله طرح‌هاي در دست اقدام سازمان ذکر کرد و افزود: با بهره‌برداري اين پروژه‌ها ظرفيت اقامتي هتل‌هاي تحت پوشش افزايش قابل توجهي خواهد يافت.

در ادامه اين مراسم مدير گروه مديريت هتلداري دانشگاه استراتکلايد اسکاتلند نيز در سخاني ضمن ابراز رضايت از همکاري با شرکت آموزش سازمان در راه اندازي مقطع کارشناسي هتلداري، ايران را به لحاظ توانمدي‌هاي توريستي در دنيا کم نظير توصيف کرد.

وي گفت؛ طي مدت حضور خود در ايران و بازديد از مناطق مختلف توريستي کشورمان، از نزديک آداب و رسوم اقوام مختلف و مهمان نوازي ايرانيان را مشاهده کرده است و چيزهايي را ديده که نمونه آن را در کشور‌هاي ديگر نديده بود.

"ريچارد پرينتيس" آموزش را لازمه توسعه گردشگري دانست و آمادگي دانشگاه استراتکلايد اسکاتلند را براي توسعه همکاري‌هاي با شرکت آموزش سازمان سياحتي اعلام کرد.

يادآور مي‌شود در اين مراسم" سپهري" مدير عامل شرکت آموزش، مطالعات و مشاوره سياحتي گردشگران بنياد طي گزارشي از فعاليت‌هاي اين شرکت گفت: تعداد رشته‌هاي تحصيلي اين شرکت از دو رشته به چهار رشته تحصيلي افزايش داشته است.

" عاطفه سپهري" گفت: تعداد دانشجويان در حال تحصيل اين موسسه 575 نفر است که از اين تعداد243 نفر در رشته خدمات مسافرتي ، 312 نفر دررشته هتلداري و 20 نفر در رشته بازار يابي تحصيل مي‌کنند که از اين تعداد دانشجو 59 درصد را دختران و 49 نفر را پسران تشکيل مي‌دهند.

در پايان اين مراسم فارالتحصيلان لوح تقدير گرفتند.

102/


امتیاز به خبر :