• ﺳﻪشنبه 29 بهمن 1398
  • 16:44

برگزاري هفته‌هاي فرهنگي در 5 استان بزرگ کشور

به گزارش ميراث آريا(CHTN) "حميد بقايي" قائم مقام سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در نشست کارگروه گردشگري استان چهار محال بختياري ضمن بيان اين مطلب و با اشاره به اينکه سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري متولي تمام امور گردشگري نيست، گفت: سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري متولي امور گردشگري نيست بلکه در نگاه اصلي نگاه هماهنگ کننده بين بخش‌هاي مختلف را دارد.

وي اضافه کرد: مناطق نمونه‌اي که به تصويب دولت مي‌رسد کمک سازمان حفاظت محيط زيست، جنگل‌ها و بانک‌ها را مي‌طلبد و سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري مي‌تواند بين بخش‌هاي درون سازماني هماهنگي ايجاد کند.

قائم مقام سازمان ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري با اشاره به اينکه مشکل عمده کشور ما تخصيص اعتبار نيست خاطر نشان کرد: استان چهار محال بختياري مقام اول را در بين استان‌هاي کشور از لحاظ اجراي پروژه‌هاي جديددارد.

بقايي تصريح کرد: استان چهار محال بختياري از نظر تبليغات وضعيت مطلوبي ندارد و اطلاع رساني خوبي در رابطه با جاذبه‌هاي استان در صدا و سيما انجام نشده است.

وي ادامه داد: در نظر داريم که 5 هفته فرهنگي را در 5 استان بزرگ کشور برگزار کنيم تا در اين هفته‌هاي فرهنگي، جاذبه‌ها و پتانسيل استان‌هاي مختلف را معرفي کنيم.

وي با اشاره به اينکه استان چهار محال بختياري در زمينه جذب توريست نتوانسته است موفق عمل کند، خاطر نشان کرد: با هماهنگي‌هايي که مي‌توان با سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان اصفهان انجام داد گردشگراني را که به استان اصفهان مي‌آيند به سمت استان چهار محال بختياري هدايت کنيم.

بقايي با اشاره به برگزاري تور‌هاي يک روزه از اصفهان به چهار محال بختياري گفت: براي جذب توريست و گردشگر بايد دفاتر خدمات مسافرتي استان اصفهان و چهار محال بختيار تعامل بيشتري با هم برقرار کنند.

وي تاکيد کرد: سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آمادگي دارد که در کشور‌هاي عربي و خليج فارس براي چند استان به صورت مشترک نمايشگاه برگزار کند.

102/


امتیاز به خبر :