• ﺳﻪشنبه 29 بهمن 1398
  • 17:08

منطقه سياسرد قابليت جذب گردشگران خاص را دارد

به گزارش ميراث آريا(chtn) " محمد علي شفيع زاده" شهردار شهرستان بروجن در نشست خود با قائم مقام سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري، مدير عامل شرکت توسعه گردشگري ايران و ديگر مسولان با اشاره به اينکه تفرجگاه سياسرد از جمله مناطق نمونه گردشگري است گفت: مناطق نمونه گردشگري به دليل اهميت خاصي که از نظر جاذبه هاي گردشگري مي‌توانند گردشگران زيادي را جذب کنند.

وي افزود: منطقه سياسرد در شهرستان بروجن، منطقه نمونه گردشگري است که در 91 هکتار مربع احداث شده و درختان چناري با قدمت 750 سال در آن وجود دارد.

وي تاکيد کرد: اين منطقه نياز به امکانات اقامتي و تاسيسات زيرساختي دارد. همچنين آب شرب و امکاناتي نظير برق و تلفن دارد تا بتواند با توجه به قابليت انجام ورزش‌هاي زمستاني گردشگران خاص را به سوي خود جذب کند.

شفيع زاده بيان کرد: اين منطقه در بهار و تابستان به طور ميانگين پذيراي بيش از 5 هزار گردشگر است و بيشتر بازديد کنندگان آن از استان‌هاي اصفهان و خوزستان هستند.

شهردار شهرستان بروجن افزود: تفرجگاه سياسرد، 10 هکتار جاده حاشيه‌اي دارد که پوشيده از پوشش گياهي است و از اين رو نياز به پارکينگ در اين منطقه احساس مي‌شود. همچنين احداث شهربازي، تله کابين و مجموعه ورزشي به جذب گردشگر اين منطقه کمک مي‌کند.

102/

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار