• یکشنبه 03 شهریور 1398
  • 17:50

جشنواره انار و انار چيني برگزار شد

مدير روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري گيلان با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn)، گفت: جشنواره انارچيني به مدت دو روز در روستاي انبوه برگزار شد، اين جشنواره دومين جشنواره انارچيني است که سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري گيلان برگزار کرده است .

"حميدرضا آذرپور" با بيان اينکه در اين جشنواره موسيقي سنتي نيز به ا جرا درآمده بود، افزود: همچنين در اين جشنوراه مراسم ويژه‌اي هنگام چيدن انار براي عموم به نمايش گذاشته شد .

وي با اشاره به اينکه مردم روستاي انبوه در استان گيلان سنت‌هاي ويژه‌اي دارند، اضافه‌‌کرد: در اين جشنواره يک عروسي نمادين نيز برگزار شد تا سنت روستائيان اين منطقه را به نمايش بگذارد .

آذرپور تصريح کرد: اجراي مراسم خاص انارچيني و اهداي هدايا به دوستدارارن ميراث فرهنگي و گردشگري منطقه و افرادي که بيشترين فعاليت را در اين زمينه ارايه داده‌اند از مهمترين برنامه‌هاي اين جشنواره بود.

روستاي انبوه در 38 کيلومتري جيرنده و 75 کيلومتري لوشان واقع شده است که روستاي تاريخي با معماري پلکاني است و به ماسوله دوم گيلان معروف است .

اين روستا داراي آداب و رسوم خاصي است، در اين منطقه کوهستاني بيش از 30 نوع محصول از جمله خرمالو، زالزالک، زيتون، آلبالو و انار پرورش مي‌يابد .

جشنواره انار و انار چيني در 26 و 27 مهرماه در روستاي انبوه گيلان برگزار شد.

104/

امتیاز به خبر :