• چهارشنبه 07 اسفند 1398
  • 19:42

شرکت توسعه گردشگري استان چهار محال بختياري گشايش يافت

به گزارش ميراث آريا (chtn)، "مهدي جهانگيري" مدير عامل شرکت توسعه گردشگري در مراسم گشايش شرکت توسعه گردشگري شهر کرد تاکيد کرد براساس تصميم سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري جهت شناسايي ظرفيت استان‌ها و فعال کردن بخش خصوصي زمينه تاسيس شرکت‌هاي توسعه استاني و توانمند سازي و همراه کردن سرمايه‌گذاران استاني اقدام به تاسيس اين شرکت‌ها کرده‌ايم.

وي افزود: در نخستين گام، کار مطالعه و تاسيس شرکت‌هاي استاني در 30 استان کشور انجام شد و در فراخوان عمومي اعلام شد که 65 درصد سهام اين شرکت‌ها را به بخش خصوصي واگذار مي‌کنيم.

وي با اشاره به دستور قائم مقام سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري مبني بر حضور سفرا جهت تبليغ جاذبه‌هاي گردشگري ايران تصريح کرد: در سال آينده تلاش مي‌کنيم اين همايش را در استان چهار محال و بختياري اجرايي کنيم.

وي در ادامه اين مراسم، "حيدر صادقي" را به عنوان مدير عامل شرکت توسعه گردشگري شهر کرد معرفي کرد و افزود: مهمترين رسالت شرکت‌هاي توسعه استاني شناسايي پتانسيل‌هاي موجود گردشگري استان و ارائه آنها در قالب بسته‌هاي سرمايه‌گذاري و پي‌گيري مصوبات دور اول سفرهاي استاني هيات دولت است، که البته اميدواريم در دور دوم اين سفرها، مصوبات بسيار خوبي در زمينه توسعه گردشگري داشته باشيم .

جهانگيري در پايان خاطرنشان کرد: شرکت‌هاي استاني بايد ظرفيت‌هاي شناسايي شده را تا پايان سال جاري اعلام کند.

102/امتیاز به خبر :