• دوشنبه 18 فروردین 1399
  • 08:46

نخستين همايش کاربرد IT در صنايع‌دستي

به گزارش ميراث آريا(CHTN) و به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث‌فرهنگي،‌صنايع‌دستي و گردشگري "عليرضا موحدي" رئيس مرکز برنامه‌ريزي، بودجه و تحول اداري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري در اين باره گفت:‌ همايش مذکور با همکاري معاونت هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي و اين مرکز برپا مي‌شود.

وي هدف از برپايي همايش مذکور را ايجاد زمينه به کارگيري بهينه خدمات نوين فناوري اطلاعات و ارتباطات در حوزه هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي دانست و با اشاره به اهداف اين همايش افزود: تبيين نقش ITC در حفظ و احياء هنرهاي سنتي و توسعه صنايع‌دستي، ـ شناخت فعالان بخش خصوصي IT در هنرهاي سنتي صنايع‌دستي و موانع و راهکارهاي بهره‌برداري از ITC در هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي از جمله اين اهداف است.

موحدي همچنين محورهاي همايش کاربرد فناوري اطلاعات و ارتباطات در حفظ، احيا و توسعه هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي را مورد توجه قرار داد و گفت: نقش ITC در توسعه اقتصاد صنايع‌دستي (بازاريابي،پرداخت و فعالان بخش خصوصي)، شناخت کاربردهاي ITC در توسعه اقتصاد صنايع‌دستي و شناخت کاربرهاي ITC در معرفي صنايع‌دستي و صنعتگران و هنرمندان از جمله اين محورها است.

رئيس مرکز برنامه‌ريزي، بودجه و تحول اداري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري، تبيين ساز و کار حمايت از بخش فعال در حوزه ITC مرتبط با صنايع‌دستي، تبيين نقش ITC در احيا هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي، بررسي موانع و راهکارهاي توسعه ITC در صنايع‌دستي ، تبيين نقش ITC در توسعه کمي و کيفي صنايع‌دستي معرفي فن‌آوري اطلاع‌رساني و شيوه‌هاي معرفي و عرضه صنايع‌دستي در محيط ‌هاي مجازي را از ديگر محورهاي برپايي اين همايش دانست.

وي مهلت ارسال اصل مقالات را تا تاريخ 10 آبان ماه عنوان کرد و افزود: نتايج نهايي نيز روز 25 آبان اعلام مي‌شود.

موحدي از برپايي نمايشگاه جانبي صنايع‌دستي در حاشيه اين همايش خبر داد و گفت: نمايشگاه مذکور به منظور ارائه آخرين دستاوردهاي ITC در صنايع‌دستي در محل همايش برپا و در معرض ديد علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

وي با بيان اينکه در همايش نخستين همايش کاربرد فناوري اطلاعات و ارتباطات در حفظ، احيا و توسعه هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي 600 نفر از مديران و معاونان صنايع‌دستي و 3 مهمان از کشور بلژيک نيز حضور دارند گفت: قرار است وزارت‌کار، سازمان‌هاي بيمه‌اي و بانک‌ها نيز در همايش شرکت کنند.

بنابراين گزارش، علاقه‌مندان مي‌توانند جهت کسب اطلاعات بيشتر و شرايط ارسال مقالات با تلفکس 88891053 تماس گيرند.و يا به پست الکترونيک seminarict.ir ارسال کنند.

M/114

امتیاز به خبر :

آخرین اخبار