• جمعه 20 تیر 1399
  • 20:56

نمايشگاه گروهي" تاپستري" در فرهنگسراي نياوران

به گزارش ميراث آريا(CHTN)، "تاپستري" گونه‌اي از بافت است که در تار و پود آن علاوه بر پشم و نخ، متريال‌هايي مثل فلز، چوب، شيشه و ... مورد استفاده قرار مي‌گيرد.

"تاپستري" در واقع هنري چيده ماني است که تلفيقي هنرمندانه از بافت، گرافيک، هنرهاي دستي، نقاشي، آينه‌کاري و... به شمار مي‌آيد که امروزه در عرصه هنرهاي تجسمي دنيا داراي جايگاهي شاخص براي خود شده است.

امروزه با بهره‌مندي از نانوتکنولوژي و گسترش امکانات ساختاري بسيار وسيع براي بافته‌هاي تازه، تاپستري با متريال‌هايي بسيار متنوع در گستره دکوراسيون داخلي اماکن عمومي مثل متروها، فرودگاه‌ها، هتل‌ها، برج‌ها و... علاوه بر حضوري کاربردي، جلوه‌هاي زيباشناختي از هنر تجسمي هر سرزمين را به تصوير مي‌کشد.

بنابراين گزارش، در اين نمايشگاه 36 هنرمند برجسته بيش از يکصد اثر از تاپستري را در قالب‌هاي ديوارآويز، حجم، پاراوان، زيورآلات، شال، روميزي و... در نگارخانه اصلي فرهنگسراي نياوران به معرض تماشاي عموم مي‌گذراند که 34 نفر از آن‌ها را هنرمندان زن تشکيل مي‌دهند.

اين گزارش مي‌افزايد: در ميان اين هنرمندان آثاري از سه استاد برجسته تاپستري ايران، ليلا ثمري، نسرين کيهان و شهرزاد غروي در کنار آثاري از ندا درزي، زهرا رسول‌زاده، مرمي فريدوني، افسانه مدير اماني، ياسمن نبي‌زاده، منظر محمدي، فريده شاهسواراني و... جلب نظر مي‌کند.

خاطرنشان مي‌شود؛ اين نمايشگاه تا 9 آبان 86 در نگارخانه اصلي فرهنگسراي نياوران داير خواهد بود و علاقه‌مندان مي توانند همه روزه از ساعت 10 تا 19(ايام تعطيل 14 تا 19) از آن ديدن کنند.

M/114

امتیاز به خبر :