• دوشنبه 23 تیر 1399
  • 19:57

حمايت از توليد، صادرات ملي، سرمايه و کار ايراني ؛ دستور کار دولت در سال 91

حمايت از توليد، صادرات ملي، سرمايه و کار ايراني ؛ دستور کار دولت در سال 91
به گزارش ميراث‌آريا (chtn) ، دکتر محمود احمدي نژاد در پيام نوروزي به مناسب حلول سال 1391 هجري شمسي با تبريک آغاز سال نو و عيد نوروز به امام عصر(ع) که حقيقت بهار انساني است، مقام معظم رهبري، ملت بزرگ ايران و ايرانيان در سرتاسر عالم ، خانواده معظم شهيدان، ايثارگران و جامعه بشري، گفت: سال گذشته سالي پرفراز و نشيب و سرشار از شادکامي‌ها، شيريني‌ها و پيروزي‌ها براي ملت ايران و جامعه بشري و در برخي موارد هم همراه با تلخکامي‌ها بود.

رييس جمهور تصريح کرد: در سال 90 حرکت پرشتاب ملت ايران در عرصه‌هاي گوناگون اقتصادي، علمي، صنعتي، فناوري و سياسي گسترش پيدا کرد و به فضل الهي در سال 91 با سرعت بيشتر ادامه پيدا خواهد کرد.

دکتر احمدي نژاد با اشاره به اينکه در سال 90 دهها هزار طرح عمراني و پروژه‌هاي گوناگون در گوشه و کنار کشور به بهره‌برداري رسيد و دستاوردهاي علمي و فناوري‌ بزرگ در اختيار ملت قرار گرفت، اظهار داشت: در همين دوره اقدامات تحولي بسياري برنامه‌ريزي شد که از اين بابت خداوند منان را سپاسگزارم و از همراهي و همدلي ملت بزرگ صميمانه تشکر مي‌کنم.

رييس جمهور با بيان اينکه برنامه عظيم "مهر ماندگار" براي تکميل و بهره‌برداري از تمام طرحهاي بزرگ عمراني، علمي، بهداشتي، صنعتي، فنآوري و کشاورزي و فرهنگي تهيه شده و آماده اجرا است، گفت: بناي دولت بر اين است تا به گونه اي کار کند تا باري را بر دوش دولت بعدي نگذارد و در حقيقت ما مي‌خواهيم اين فرصت براي دولت بعدي باقي باشد که برنامه‌ و بودجه خود را خودش تنظيم کند و براساس برنامه‌هايي که به تاييد ملت ايران مي‌رسد کارهايش را جلو ببرد و طرح‌هاي نيمه تمام مانع اجراي برنامه‌هاي دولت بعدي نشود.

دکتر احمدي نژاد با تاکيد بر اينکه ايران بايد با فکر، همت و دست ايراني ساخته شود، تصريح کرد: امسال نيز همچون گذشته حمايت از توليد، صادرات ملي، سرمايه و کار ايراني در دستور کار دولت است.

رييس جمهور خاطرنشان کرد: به فضل الهي تعهد دولت بر عدالت، خدمت، پاکي، مهرورزي و تعالي کشور عميق‌تر و وثيق‌تر در سال 91 و در تمام لحظات و فعاليت‌ها جاري خواهد بود؛ ما همواره در کنار مردم، براي مردم و شريک شادي و غم مردم خواهيم بود.

دکتر احمدي نژاد در بخش ديگري از پيام خود نوروز را عيد انسان و عيد بازگشت به حقيقت انساني و تجديد عهد با همه خوبي‌ها و اجتناب از همه زشتي‌ها برشمرد و گفت: نوروز يادآور بهار انسان است؛ امروز همه مي‌دانند که انسان بالاترين مخلوق خداست و استعداد و شايستگي آن را دارد که جانشين خدا در زمين شود.

رييس جمهور با بيان اينکه خداوند همه استعدادهاي الهي و صفات و اسماء خود را در فطرت انسان به امانت گذاشته است، اظهار داشت: استعدادهاي الهي انسان بسيار شگرف و نامحدود است؛ قدرت، عقل، حکمت، خلاقيت، علم، تدبير و درايت، عشق و آرامش، سلامت و پرستش و عزت و کرامت از استعدادهايي است که به واسطه آنها انسان مي‌تواند تجلي خداوند و ظرف معرفي او در اين عالم بشود؛ انسان با شکوفايي اين استعدادها مي‌تواند آنقدر بزرگ شود که جانشين خداوند در زمين گردد.

دکتر احمدي نژاد با بيان اينکه با نگاهي به تاريخ مشخص مي‌شود که انسان براي رسيدن به قله هاي کمال و تعالي هنوز در ابتداي راه است و در حقيقت بشريت هنوز فرصت شکوفايي کامل پيدا نکرده است، گفت: بهار انسانيت در راه است و بايد بيايد و روشن است که سعادت و کمال حقيقي رسيدن به مقام خليفه‌اللهي و به نقطه‌اي است که انسان از همه ظرفيت و استعدادهاي الهي خود بهره‌برداري کند.

رييس جمهور با اشاره به دعاي تحويل سال و اينکه همه به دنبال بهترين حال و نقطه اوج کمال هستند، گفت: اين سوال مطرح است که به راستي احسن الحال چيست و چه کسي از همة عقل، علم، حکمت، عشق، درايت، عدالت، هوشمندي، قدرت، خلاقيت و سلامت برخوردار است و در اوج پرستش قرار دارد؟ پاسخ روشن است؛ معلوم است که همه اينها فقط و فقط در انسان کامل مجتمع است.

دکتر احمدي نژاد ادامه داد: انسان کامل نقطه اوج تجلي همه صفات و اسماء الهي و ظهور و بروز همه استعدادهاي الهي انسان در عالم هستي است وهر کسي که مي‌خواهد به قله کمال و سعادت برسد، راه، راهنما، قله، ياور و الگو اوست.

دکتر احمدي نژاددر بخش ديگري از پيام خود به مناسبت آغاز سال 91 با اشاره به اينکه در اين ايام عده‌اي از خدمتگزاران مشغول خدمت‌ هستند، تصريح کرد: بنده به نمايندگي از ملت ايران از همه کساني که ايام و ليالي نوروز را براي شادي، سلامتي و راحتي ديگران صرف مي‌کنند، صميمانه تشکر مي‌کنم و از خداوند متعال مسألت دارم که سال 91 را که طليعه آن همراه با بارش لطف الهي بود، سالي سرشار از رحمت و برکت و درک بهترين حال، عزت و سلامت براي همگان قرار دهد.

رييس جمهور با گراميداشت ياد و نام امام راحل عظيم‌الشأن و شهداء، به ويژه شهداي هسته‌اي اظهار داشت: بياييد و بياييم همه با هم با ياد خدا و عشق به امام عصر(عليه‌السلام) و خدمت و محبت به ديگران سالي پر از خوبي و زيبايي را آغاز کنيم.

رييس جمهور در خاتمه پيام خويش اين اشعار را نيز به مناسبت بهار و خطاب به يگانه هستي قرائت کرد:

السلام عليک يا ربيع الانام و نضره الايام

تو بهترين حالي / چه خوش خوانده‌اند ترا که بهاري

تو بهترين حالي / رمز عبور ليله و راز طلوع نهاري

تو بهترين حالي / روياي مني، تو آرزوي جهاني

تو بهترين حالي / تو مبدأاي، تو مقصدي، راهي

تو بهترين حالي / تو سرودي، زمزمه‌اي، فريادي

تو بهترين حالي / تو دانه‌اي، جوانه‌اي، درخت پاک حياتي

تو بهترين حالي / هماره خرّم و سبز، گل هميشه بهاري

شوق ديدار روي تو / تفسير عمر من است

سلام بر تو اي بهار مردمان / سلام بر تو اي خرّمي دوران
امتیاز به خبر :