• یکشنبه 22 تیر 1399
  • 07:19

شهر مرزي مهران صاحب بازارچه صنايع دستي مي‌شود

شهر مرزي مهران صاحب بازارچه صنايع دستي مي‌شود
معاون صنايع دستي استان ايلام در گفت‌وگو با ميراث‌آريا (chtn)، با اعلام اين مطلب افزود: بر اساس پيش‌بيني‌هاي صورت گرفته، تلاش مي‌شود بازارچه‌اي در قالب 35 غرفه عرضه توليدات هنرهاي سنتي و صنايع دستي و سوغات در اين محل داير شود.

«حميد بختياري» با اشاره به تاکيد رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کشور مبني بر لزوم راه‌اندازي بازارچه مذکور در شهر مرزي مهران گفت: پيشنهاد راه‌اندازي اين بازارچه، با استقبال استاندار ايلام و فرماندار مهران مواجه شده است.

وي تصريح کرد: در حال رايزني با اداره کل حمل و نقل و پايانه‌هاي استان ايلام براي راه‌اندازي اين بازارچه مرزي هستيم.

اين مقام مسوول در اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري ايلام با بيان اين که راه‌اندازي اين بازارچه کمک بسياري به افزايش ميزان صادرات صنايع دستي کشور مي‌کند، افزود: بر اساس پيش‌بيني‌ها، هر يک از غرفه‌هاي اين بازارچه در اختيار يکي از استان‌هاي کشور قرار مي‌گيرد.

بختياري گفت: با ايجاد اين بازارچه مرزي شرايط براي معرفي صنايع دستي و سوغات سراسر کشور به زائران حرم امام رضا(ع) که از عراق به ايران سفر مي‌کنند، نيز فراهم مي‌شود.

وي در گفت‌وگو با ميراث‌آريا خاطرنشان کرد: در ساير غرفه‌هاي اين بازارچه جاذبه‌هاي تاريخي، طبيعي و گردشگري استان ايلام به بازديدکنندگان معرفي مي‌‌شود.

ص/112
امتیاز به خبر :