• شنبه 21 تیر 1399
  • 06:41

حمايت از سرمايه‌گذاران صنعت گردشگري در سال توليد ملي

  • 28 فروردین 1391
  • 09:31
  • گردشگری
  • 0 دیدگاه
  • 340 بازدید
  • Article Rating
حمايت از سرمايه‌گذاران صنعت گردشگري در سال توليد ملي
سرپرست اداره‌ کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان مرکزي در گفت‌و‌گو با ميراث‌آريا(chtn) اظهار داشت: نامگذاري سال 91 توسط مقام معظم رهبري به نام توليد ملي، حمايت از کار و سرمايه ايراني راهبرد اساسي مديريتي نظام در آغاز دهه چهارم انقلاب (دهه عدالت و پيشرفت) و تاکيد حکيمانه‌اي بر دغدغه‌هاي سال‌هاي اخير متوليان امر صنعت و تجارت کشور است.

وي با اشاره به بروزرساني ضوابط احداث تاسيسات گردشگري با توجه به تغيير سلايق و نياز گردشگران افزود: بازنگري در ضوابط و مقررات مربوط به احداث و بهره‌برداري مجتمع‌هاي خدماتي- رفاهي بين‌راهي و تعيين وظايف دستگاه‌هاي مرتبط نسبت به سرمايه‌گذارن اين حوزه در دستور کار معاونت سرمايه‌گذاري و طرح‌هاي اداره‌ کل ميراث فرهنگي استان مرکزي قرار دارد.

رضواني ممانعت از طولاني شدن فرآيندهاي اخذ استعلام‌ها و موافقت‌ها از دستگاه‌هاي اجرايي را مورد تاکيد قرار داد و گفت: تدوين قوانين الزام‌آور براي اين مهم و توجه لازم بعضي از دستگاه‌ها به رفع موانع توسعه گردشگري در مراجع قانون‌گذار امري ضروري است.

اين مقام مسوول در اداره‌ کل ميراث فرهنگي استان مرکزي با اشاره به لزوم تهيه و تدوين فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري استان و تهيه طرح‌هاي توجيهي براي مناطق مذکور تصريح کرد: برگزاري همايش معرفي فرصت‌هاي سرمايه‌گذاري استان با دعوت از سرمايه‌گذاران خارجي و داخلي از اولويت‌هاي اين اداره‌ کل در سال جاري است.وي بازنگري در فرآيند صدور موافقت اصولي را با همکاري ادارات کل شهرستان‌ها، به ويژه ارتقاي جايگاه قانوني و سازماني کميته فني سرمايه‌گذاري در راستاي پيشبرد بهتر امور و کمک به سرمايه‌گذاران را از ديگر اولويت‌هاي معاونت سرمايه‌گذاري استان مرکزي در سال جاري برشمرد.

سرپرست اداره‌ کل ميراث فرهنگي همدان يادآور شد: ضوابط مدون براي احداث سرويس‌هاي بهداشتي به منظور ارائه خدمات به گردشگران و جذب سرمايه‌گذاران با توجه به مشکلات اين حوزه تدوين خواهد شد.

رضواني تصريح کرد: پيگيري افتتاح هتل اقصي محلات و هتل امام رضاي خمين و تلاش براي رفع مشکلات آن‌ها نيز از ديگر برنامه‌هاي در دستور کار است.
/117
امتیاز به خبر :