• پنجشنبه 01 اسفند 1398
  • 05:48

برگزاري نمايشگاه گردشگري ايران با مديريت بخش خصوصي

"محمد حسين کرماني "در گفتگو با ميراث آريا (CHTN) با اشاره به مذکرات انجام شده بين مديران آژانس‌هاي مسافرتي ايران و نروژ که شب گذشته در هتل لاله برگزار شد، گفت: در اين مذاکرات براي ارتقاي سطح مبادله توريست مذاکره شد و مديران دفاتر نروژي اعلام کردند که در صورت تبليغات مناسب مي‌توان براي جذب بيشتر گردشگران نروژي در سال 2009 برنامه ريزي کرد.

وي تصريح کرد: مبادله گردشگر از نروژ به ايران به دليل سهولت در صدور ويزا توسط ايران راحت‌تر است و ما به طرف نروژي اعلام کرديم که امکان تهيه ويزا براي سفرهاي گروهي ظرف يک هفته وجود دارد.

کرماني با بيان اينکه در اين نشست درباره برگزاري نمايشگاه گردشگري ايران در نروژ مذاکره شد، گفت: بخش خصوصي براي برگزاري اين نمايشگاه در صورت همکاري دولت و تامين هزينه‌ها آمادگي دارد و مديريت اين نمايشگاه‌ها بايد با بخش خصوصي باشد.

رئيس انجمن صنفي دفاتر خدمات مسافرتي ايران با اشاره به مطالب بيان شده توسط هيات نروژي درباره سفر به ايران گفت: در اين نشست هيات نروژي گزارشي از سفر ارائه کرد و قرار شد اين گزارش را به صورت مکتوب نيز ارائه کنند تا مورد استفاده دست اندرکاران و مسولان گردشگري ايران قرار گيرد.

کرماني افزود: آنان با يادآوري اين نکته که مردم ايران مردمي خندان و خوش برخورد با مسافران هستند، اعلام کردند که در سه لابي يک هتل از آنان استقبال مناسبي شده است و در لابي يک هتل ديگر برخورد به اين شکل نبوده است.

وي خاطرنشان کرد: مديريت هتلي که از اين گردشگران استقبال مناسب شده خصوصي بوده است و اين امر نشان دهنده اين است که در قالب سياست‌هاي اصل 44 قانون اساسي بايد توجه بيشتري نسبت به واگذاري امور به بخش خصوصي انجام شود.

رئيس انجمن صنفي دفاتر خدمات مسافرتي ايران تصريح کرد: يکي از مواردي که هيات نروژي يادآور شدند تفاوت دماي بين ايران و نروژ و ضرورت رعايت اين نکته در هتل‌هاي ايران است.

کرماني گفت: آنان يادآور شدند که سيستم تنظيم دما در برخي از هتل‌هاي ايران وجود ندارد و اين امر باعث اتلاف انرژي و ناراحتي گردشگران مي‌شود.
وي تصريح کرد: ضرورت وجود بروشورها و اطلاعات مناسب در مکان‌هايي مانند حافظيه و آرامگاه سعدي يکي از مواردي بود که توسط هيات نروژي تاکيدشد.

رئيس انجمن صنفي دفاتر خدمات مسافرتي ايران خاطرنشان کرد: غذاهاي ايراني و جاذبه‌هاي گردشگري ايران مورد توجه اين هيات قرار گرفته بود.

کرماني گفت: با توجه به اين که هيات نروژي از مديران آژانس‌هاي اين کشور بودند، حضور آنان در ايران مي تواند در تبليغ گردشگري ايران بسيار موثر باشد.

وي افزود: سفارت ايران در نروژ بايد شرايطي را فراهم کند که تجربه‌هاي اين هيات به همکاران آنها و گردشگران نروژي انتقال پيدا کند.

رئيس انجمن صنفي دفاتر خدمات مسافرتي ايران تصريح کرد: چنانچه اين هيات در بازگشت خود مصاحبه‌هايي با تلويزيون و مطبوعات نروژ داشته باشند،در معرفي ايران تاثير بسياري خواهد داشت./105
امتیاز به خبر :