• یکشنبه 11 خرداد 1399
  • 23:03

امسال تنها 25 درصد درخواست‌هاي شکار پروانه گرفتند

"هاشم اسد زاده" مدير گروه تور‌هاي شکار ايران در گفتگو با ميراث آريا chtn)) ضمن بيان اين مطلب و با اشاره به اينکه وضعيت صدور پروانه‌هاي شکار در کشور امسال بسيار اسفناک است، تصريح کرد: تور‌اپراتور‌هاي شکار در چند سال گذشته و بدون حمايت دولت با بازاريابي‌ها خوب خود توانستند شکار ايران را در سبد توريست‌ها و اکوتور‌هاي خارجي قرار دهند که اين امر در چند سال گذشته رو به فزايش بود.

وي ادامه داد: اما در 2سال گذشته با تغيير مديريت سازمان محيط زيست ديدي منفي در اين سازمان نسبت به شکار رواج پيدا کرده است که باعث به وجود آمدن مشکلات زيادي براي تورگردانان خارجي شده است.

اسدزاده با اشاره به صدور مجوز‌هاي شکار گفت: امسال تنها براي 20 تا 25 درصد درخواست‌هاي شکار، پروانه شکار صادر شده است.

مدير گروه تور‌هاي ورودي شکار افزود: سازمان محيط زيست هيچ آمار دقيقي از گونه‌هاي حيات وحش در مناطق حافظت شده خود ندارد.

وي بيان کرد: در سازمان حفاظت از محيط زيست، محيط انساني به محيط طبيعي ترجيح داده شده است و به طور کلي حفاظت و حراست از حيات وحش در اين سازمان به ورطه فراموشي رفته است.

وي اضافه کرد: سازمان محيط زيست توانايي مبارزه با شکار چيان غير مجاز را ندارد چرا که اگر مي‌‌توانست مبارزه کند، گوشت قوچ در ترهان به جاي کيلويي12 هزار تومان 120 هزار تومان به فروش مي‌رسيد.

اسدزاده خاطر نشان کرد: شکار چي که با اسلحه خود وارد کشور مي‌شود در حقيقت با تمام تبليغات منفي که عليه ايران است مبارزه مي‌کند پس چرا ما ابزار مبارزه را دراختيار آنها قرار ندهيم.

وي تاکيد کرد: ما بار‌ها و بار‌ها از مديران سازمان محيط زيست خواسته‌ايم که تعداد پروانه‌هاي شکار را افزايش دهند و همچنين صدور پروانه‌هاي شکار سرعت عمل بيشتري بگيرد.
102/
امتیاز به خبر :