• چهارشنبه 07 خرداد 1399
  • 16:06

اجلاس وزراي گردشگري D8 در اصفهان برگزار مي‌شود

به گزارش ميراث آريا (CHTN) در بيست و چهارمين اجلاس کميسيون مقامات ارشد گروه D8 که اول و دوم آذر ماه سال جاري در جاکارتاي اندونزي برگزار شد، تصويب شده‌است که اين اجلاس در تهران برگزار شود. به همين منظور صبح امروز جلسه هماهنگي با حضور مقامات و مسولان سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري از جمله سرپرست امور بين الملل سازمان، رئيس سازمان اصفهان و نمايندگان معاونت گردشگري، ستاد نمايشگاه‌ها و تبليغات و کميته اکوتوريسم سازمان برگزار شد.

در اين نشست مصوبات فعاليت‌هاي اجلاس وزراي گردشگري اعضاي D8 ، نشست کارشناسان ارشد، تهيه و تدوين مصوبات اجلاس وزرا، برگزراي نشست‌هاي تخصصي توسط دست اندرکاران صنعت گردشگري و بخش خصوصي، برپايي نمايشگاه گردشگري با حضور اعضاي D8 ، صدور ببيانيه وزرا کشورهاي D8 و ... مورد بررسي قرار گرفت.


بر اساس مذاکرات انجام شده مقرر شد ستاد تبليغات و نمايشگاه‌هاي سازمان در مورد اطلاع رساني در سايت‌هاي بين المللي دست به اقدام زده و بروشورها و جزوات تبليغاتي مربوطه را تهيه کند.

کميته طبيعت گردي نيز موظف شد پيشنهاداتي را با بررسي اسناد و سوابق براي برگزاري محتوايي اجلاس آماده کند.

کميته بين الملل نيز موظف است پيش نويس تمام برنامه‌ها و تشکيلات ساختاري ستاد برگزاري اجلاس را تا يک هفته ديگر تدوين و به رئيس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري ارائه کند.

براساس اين گزارش اجراي برنامه‌هاي جانبي اجلاس نيز برعهده شرکت توسعه ايرانگردي و جهانگردي خواهد بود./102
امتیاز به خبر :