• چهارشنبه 07 خرداد 1399
  • 15:50

تبليغات‌ حوزه گردشگري مورد توجه قرار گيرد

به گزارش ميراث آريا(chtn)، "عباس اقبال" فرماندار شهرستان فردوس گفت: شهرستان فردوس با داشتن بيش از 180 اثر تاريخي شناسايي شده و ثبتي، قابليت‌هاي بسياري در حوزه ميراث فرهنگي و گردشگري دارد که تاکنون کمتر مورد توجه قرار گرفته است.

وي از اقدامات سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري خراسان جنوبي در خصوص مرمت و احياي آثار تاريخي اين شهر‌ستان قدرداني کرد و افزود: علاوه بر فعاليت‌هاي مرمتي، حفاظتي و احياي آثار تاريخي، بحث تبليغات نيز بايد مورد توجه قرار بگيرد.

فرماندار فردوس خاطرنشان کرد: هنوز بعضي از شهر‌وندان فردوسي از وجود آثار ارزشمند تاريخي در سطح شهر‌ستان بي‌اطلاع هستند که بايد اطلاع رساني و تبليغات بيشتري در اين زمينه انجام شود.

اقبال ادامه داد: نصب تابلو‌هاي معرفي و راهنما که اخيراً انجام شده، چاپ بروشور، برگزاري تور‌هاي بازديد از آثار تاريخي، استقرار اکيپ‌هاي ويژه راهنماي گردشگر و معرفي آثار از طريق رسانه‌هاي جمعي به ويژه صدا و سيما نقش مهمي در شناساندن و جذب توريسم و گردشگر دارد.

لازم به ذکر است؛ فرماندار فردوس از کارگاه‌هاي مرمتي مسجد جامع، بارگاه امامزادگان سلطان محمد و سلطان ابراهيم، راسته بازار، کاروان سراي جاويدي، مدرسه شيخ و آب انبار بازارواقع در شهر تون بازديد کرد.
117
امتیاز به خبر :