• یکشنبه 22 تیر 1399
  • 09:59

صادرات 28 ميليون‌دلاري صنايع دستي پايتخت تاريخ و تمدن ايران به دنيا

صادرات 28 ميليون‌دلاري صنايع دستي پايتخت تاريخ و تمدن ايران به دنيا
«اسدالله بيات» در گفت‌وگو با ميراث آريا (chtn)، با اعلام اين مطلب افزود: ارزش دلاري صنايع دستي صادر شده از طريق گمرک همدان به ساير کشورها در سال قبل 22 ميليون و 190 هزار و 74 دلار بوده است.

وي با اشاره به اين که ارزش وزني صنايع دستي صادر شده از همدان به ديگر کشورهاي دنيا 5 هزار و 54 تن بوده است، تاکيد کرد: صادرات رسمي صنايع دستي اين استان در سال گذشته به کشورهايي از جمله فرانسه، سوئد، قطر، عراق، هلند، امارات، ترکيه، اسپانيا و پاکستان صورت گرفت.

اين مقام مسوول در اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري همدان تصريح کرد: ارزش دلاري صادرات غيررسمي صنايع دستي پايتخت تاريخ و تمدن ايران نيز 6 ميليون و 764 هزار و 647 دلار تخمين زده شده است.

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري همدان اظهار داشت: بخشي از صادرات غيررسمي صنايع دستي استان همدان از طريق ساير گمرکات کشور و با حضور در نمايشگاه‌هاي خارجي محقق شده است.

وي يادآور شد: صنايع دستي صادر شده از استان همدان در سال 91 شامل محصولاتي در رشته‌هاي سفالگري، شيشه دست‌ساز، حکاکي سنگ و مصنوعات فلزي است.

بيات در گفت‌وگو با ميراث آريا افزود: صادرات صنايع دستي اين استان در سال 90 در مقايسه با سال 89 با کاهشي 28 درصدي مواجه بود.

وي در پايان گفت: ميزان صادرات رسمي و غيررسمي اقلام صنايع دستي اين استان در سال 89 بيش از 37 ميليون دلار بود.

ب/112
امتیاز به خبر :