• شنبه 21 تیر 1399
  • 02:18

حضور سازمان ميراث فرهنگي در نمايشگاه چين بسيار خوشحال کننده است

حضور سازمان ميراث فرهنگي در نمايشگاه چين بسيار خوشحال کننده است
به گزارش ميراث آريا (chtn) به نقل از خبرگزاري خانه ملت، «جواد آرين‌منش» اظهار داشت: اعلام آمادگي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري براي حضور در نمايشگاه گردشگري چين بسيار خوشحال کننده است چرا که برگزاري چنين نمايشگاه‌هايي فرصتي براي معرفي کشورمان است.

وي افزود: ما در دوراني به سر مي بريم که بسياري از کشورها درصدد هستند با خدشه‌دار کردن ايران و فرهنگ ايراني قدمت و تاريخچه کهن سرزمين ما را زير سوال ببرند.

نماينده مردم مشهد و کلات در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به مشترکات فرهنگي ايران و چين گفت: در سال‌هاي اخير کشور ما فعاليت‌هاي مشترکي با چين داشته که ابعاد مختلفي را از لحاظ توسعه در خود جاي داده‌اند.

عضو کميسيون فرهنگي مجلس با مثبت ارزيابي کردن حضور ايران در اين نمايشگاه گفت: اين که ايران توانسته يکي از شرکت‌کنندگان باشد، بسيار تحسين‌برانگيز است چون کشور چين از نظر رقابت‌هاي تاريخي و فرهنگي به ما نزديک است و اين امر باعث مي‌شود در ابعاد سياسي، فرهنگي و گردشگري توسعه و پيشرفت داشته باشيم.

وي ادامه داد: برپايي اين‌گونه نمايشگاه‌ها هدف خاصي را در معرفي جاذبه‌هاي مربوط به کشورهاي مختلف و معرفي آثار طبيعي به مردمان يکديگر دنبال مي‌کند و مي‌تواند بار مفيدي را در ارتقاي اين‌گونه مباحث به دوش بکشد.

اين نماينده مردم در مجلس هشتم بيان کرد: با توجه به رقابت‌ها و ويژگي‌هاي دو کشور در توسعه روابط فرهنگي، اين نمايشگاه‌ها مي‌تواند در شناخت ويژگي‌هاي فرهنگي مفيد باشد و زمينه توسعه روابط سياسي- فرهنگي ايران را فراهم کند.

بنا بر اين گزارش، آرين‌منش تصريح کرد: فلسفه تشکيل نمايشگاه‌‌هاي گردشگري، معرفي جاذبه‌ها و شناساندن آثار کشورها به يکديگر است و با ايجاد و پيگيري اصول علمي مي‌توانيم غرفه‌هاي موفقي را در اين نمايشگاه‌ بر پا کنيم.
امتیاز به خبر :