• دوشنبه 05 اسفند 1398
  • 22:04

اجراي طرح ويژه حفاظت از آثار تاريخي در کرمان

اجراي طرح ويژه حفاظت از آثار تاريخي در کرمان
سخنگوي ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي استان کرمان در گفت‌وگو با ميراث‌آريا(chtn)، با اشاره به وجود بيش از 650 اثر تاريخي ثبت شده کرمان در فهرست آثار ملي کشور اظهار داشت: تمهيدات گسترده حفاظتي به منظور تامين امنيت و مراقبت از آثار و امکان تاريخي و گردشگري در اين استان در نوروز 91 انديشيده شده است.

«محمدمهدي افضلي» سرکشي و مراقبت‌هاي تمام وقت از اماکن تاريخي و گردشگري در ايام نوروز، از مهم‌ترين اقدامات ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي استان کرمان برشمرد و گفت: در اين طرح از ورود افراد مزاحم به مراکز گردشگري و موزه‌ها جلوگيري خواهد شد.

مدير روابط عمومي، امور فرهنگي و اجتماعي اداره ‌کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان کرمان تصريح کرد: در صورت مشاهده موارد مشکوک در حوالي مراکز گردشگري و تاريخي برخورد قانوني خواهد شد.

وي با اشاره به وجود بيش از 200 نيروي آموزش ديده در يگان حفاظت اداره ‌کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان کرمان افزود: اين نيروها با تجهيزات و لوازم ويژه حفاظتي و امنيتي به حفاظت از اماکن گردشگري و تاريخي و تامين امنيت گردشگران در ايام نوروز مي‌پردازند.

افضلي خاطرنشان کرد: در زمان حاضر سامانه ملي اطلاع‌رساني گردشگري با شماره 09669 به طور شبانه‌روزي آماده اطلاع‌رساني به گردشگران و معرفي مراکز اقامتي، پذيرايي و موارد ديگر است.

سخنگوي ستاد تسهيلات سفرهاي نوروزي استان اظهار داشت: گردشگران مي‌توانند در صورت مشاهده هرگونه تخلف، موارد را از طريق اين سامانه اطلاع‌رساني کنند.
ص/117
امتیاز به خبر :