• چهارشنبه 25 تیر 1399
  • 06:41

برگزاري نشست هماهنگي يگان حفاظت ميراث‌فرهنگي استان ايلام

برگزاري نشست هماهنگي يگان حفاظت ميراث‌فرهنگي استان ايلام
به گزارش ميراث‌آريا (CHTN)، در ابتداي جلسه مديرکل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان ايلام ضمن تقدير از فعاليت‌ها و اقدامات يگان حفاظت ميراث ‌فرهنگي استان در شش ماه نخست سال جاري اظهار داشت: رعايت الگوهاي اخلاقي و ديني امامان و معصومين در حوزه کاري ضمن پيشبرد امورات باعث انضباط کاري مطلوب و شايسته خواهد شد.

«مسعود اسکندري» افزود: با توجه به اينکه در هر نقطه از ديار کهن ايلاميان مي‌توان ردپايي از تمدن‌ها و ادوار تاريخي را مشاهده کرد که خود باعث تلاش و کوشش بيشتر يگان حفاظت ميراث‌فرهنگي در صيانت و حفاظت از آنان خواهد شد.

او ضمن اشاره به امکانات و تجهيزات يگان حفاظت ميراث‌فرهنگي اظهار داشت: متاسفانه اين امکانات جوابگوي گستره حفاظتي و عملکردي يگان نيست و با توجه به کمبود امکانات موتوري و آمار عملکردي بي‌شک جاي تقدير و تشکر از مجموعه يگان حفاظت ميراث‌فرهنگي استان ايلام را دارد که با تلاش شبانه‌روزي و تعامل مناسب با ارگان‌ها و نهادهاي امنيتي و انتظامي استان توانسته‌اند در مقابله با مجرمان موفق عمل کنند.

در ادامه اين نشست فرمانده يگان حفاظت ميراث‌فرهنگي استان ضمن تقدير از حمايت‌ها و نگاه اعضاي شوراي معاونان به آن مجموعه اظهار داشت: غناي آثار تاريخي و وسعت و پراکندگي آثار باعث شده تا بحث شکل‌گيري يگان حفاظت در سال 84 مطرح شود و با استفاده از نيروهاي جديد و امکانات بيشتر روند حفاظت از آثار تداوم يابد.

سرهنگ «صباح همتي» ضمن مثبت ارزيابي کردن تعامل خوب ناجا، نيروهاي امنيتي، بسيج و عناصر فرهنگ دوست مردمي با مجموعه ميراث‌فرهنگي افزود: به دست آوردن نتيجه خوب در زمينه حفاظت از ميراث‌فرهنگي نيازمند برگزاري چنين جلسات و ارائه راهکارها و نقطه نظرات مسوولان يگان‌ها و مديران ساير ادارات و نهادها است.

خاطرنشان مي‌شود؛ در ادامه اين نشست اعضاي شوراي معاونان و مسوولان پايگاه‌هاي حفاظتي در شهرستان‌ها به بيان پيشنهادات، نقطه‌نظرات و مسائل و مشکلات خود پرداختند.
/117
امتیاز به خبر :