• یکشنبه 22 تیر 1399
  • 10:22

تداوم تبديل خانه‏هاي تاريخي يزد به مراکز گردشگري

تداوم تبديل خانه‏هاي تاريخي يزد به مراکز گردشگري
رئيس جامعه هتلداران يزد با بيان اين مطلب در گفت‌وگو با ميراث‌آريا (chtn)، اظهار داشت: پس از هتل عباسي اصفهان، يزد تنها شهر پيشگام در تغيير کاربري خانه‏هاي تاريخي به هتل بوده که موفقيت‏هاي قابل توجهي نيز داشته است.

«اصغر نبيل» اين اتفاق را نتيجه همکاري و حمايت همه جانبه مردم و صاحبان خانه‏هاي تاريخي خواند و افزود: مردم يزد با توجه به استقبال قابل توجه گردشگران از تبديل خانه‏هاي تاريخي به مراکز گردشگري نه تنها موجب حفظ و احياي اين بناها شده،‏ بلکه منبع درآمد ثابتي براي خود ايجاد کرده‏اند.

او بيان کرد: يزد داراي 700 هکتار بافت تاريخي است و تاکنون 30 خانه تاريخي، چهار کاروانسرا و يک باغ پس از تغيير کاربري به هتل، رستوران سنتي و دانشگاه معماري کاربري داده شده‌اند.

رئيس جامعه هتلداران يزد، احياي صنايع‏دستي استان را عاملي مهم براي تبديل خانه‏هاي تاريخي يزد به مراکز گردشگري عنوان کرد و گفت: با تبديل خانه‏هاي تاريخي يزد به مراکز گردشگري، صنايع‏دستي استان نيز در اين خانه‏ها کاربري پيدا کرد و در معرض ديد و فروش گردشگران قرار گرفت.

اين مقام مسوول در حوزه هتلداراي يزد با اشاره به سرو غذاهاي سنتي و محلي استان در اين هتل‏‏ها يادآور شد: استقبال گردشگران خارجي از اقامت و حضور در اين مراکز نيز نشان داد که اين خانه‏هاي قديمي نه تنها مي‌توانند گردشگران خارجي را جذب کنند، بلکه مي‏توانند از هتل‏هاي مدرن امروزي نيز جذاب‏تر باشند.
/120
امتیاز به خبر :