• چهارشنبه 25 تیر 1399
  • 10:26

الجزاير به دنبال 3.5 ميليون گردشگر

الجزاير به دنبال 3.5 ميليون گردشگر
به گزارش ميراث آريا (chtn)‌ و به نقل از رويترز،‌ الجزاير اميدوار است با توسعه بخش گردشگري و کاهش اتکا به صادرات نفت و گاز، از سال 2015 ورود سالانه گردشگران به اين کشور را تا 3 ميليون و 500 هزار نفر افزايش دهد.

وزير گردشگري الجزاير گفت:‌ با وجود جاذبه‌هاي طبيعي متعدد در اين کشور همچون مناطق کوهستاني، سواحل زيباي درياي مديترانه و صحراهاي جذاب، آمار ورود گردشگران به بيش از 2 ميليون نفر در سال نمي‌رسد.

به عقيده وي علت اصلي اين موضوع، نبود زيرساخت‌هاي مناسب گردشگري، قوانين سخت و پيچيده در صدور رواديد و همچنين درگيري‌هاي داخلي است که از دو دهه گذشته تا به امروز در اين کشور ادامه دارد.

«اسماعيل ميمونه» با اشاره به اين که هدف دولت افزايش امکانات رفاهي و تفرجگاه‌هاي گردشگري است افزود: اميداوريم آمار ورود گردشگران به کشور طي 3 سال آينده به 3.5 ميليون نفر در سال برسد که درآمدي 600 ميليون دلاري را براي کشور به همراه خواهد داشت.

به گزارش ميراث آريا، فعاليت گروه‌هاي شبه نظامي همچون القاعده تاثير منفي زيادي در صنعت گردشگري الجزاير داشته است اما مقامات اين کشور معتقدند اين گونه فعاليت‌ها هيج تاثيري در برنامه دولت براي توسعه گردشگري نخواهد داشت.
ب/109
امتیاز به خبر :