• یکشنبه 04 اسفند 1398
  • 14:03

با استقبال کم نظير گردشگران از آذربايجان شرقي اتفاق افتاد

تکميل 100 درصدي ظرفيت هتل هاي آذربايجان شرقي در آغاز سفرهاي تابستاني

تکميل 100 درصدي ظرفيت هتل هاي آذربايجان شرقي در آغاز سفرهاي تابستاني

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي اظهار داشت: 100 درصد ظرفيت هتل هاي استان در آغاز سفرهاي تابستاني تکميل شده است.

به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي «تراب محمدي» در جلسه ستاد تسهيلات سفرهاي تابستاني استان افزود: در پي استقبال کم نظير مردم و گردشگران در سفر تابستاني به آذربايجان شرقي، ميانگين اشغال و تکميل ظرفيت هتل هاي استان در نخستين روزهاي تابستان 100 درصد بوده است.

وي تشريح کرد: علاوه بر هتل ها، ظرفيت اغلب مهمانپذيرها و کمپ هاي گردشگري شهرستان هاي مختلف استان و به ويژه تبريز نيز تکميل شده است.

محمدي اقامت گردشگران تابستاني استان را تنها منحصر به هتل ها و مهمانپذيرها ندانست و افزود: پارک هاي مسافر و عمومي تبريز و شهرستان ها نيز با چادرهاي برپا شده، با استقبال کم نظيري از سوي گردشگران روبرو شده اند.

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان تصريح کرد: عليرغم افزايش ظرفيت اماکن اقامتي گردشگري آذربايجان شرقي و بهره برداري از 9 هتل آپارتمان در شهر تبريز، با توجه به افزايش چشمگير گردشگران داخلي و خارجي به استان باز هم نيازمند ساخت هتل و هتل آپارتمان و مهمانپذير در آذربايجان شرقي هستيم.

محمدي با اشاره به بازرسي هاي مستمر از تاسيسات گردشگري استان پس از نوروز تا کنون يادآور شد: بيش از 1720 مورد بازرسي طي دو ماه گذشته از تاسيسات و واحدهاي گردشگري آذربايجان شرقي انجام گرفته و نظارت جهت رفع عيوب و نواقص آنها اقدام شده است.

وي با اشاره به توسعه زيرساخت هاي گردشگري در استان طي پنج سال اخير خاطرنشان کرد: امروز بيش از 112 مجتمع رفاهي بين راهي، 60 کمپ گردشگري و 1200 چشمه سرويش بهداشتي عمومي در محورهاي مواصلاتي و شهرستان ها و مناطق مختلف استان به بهره برداري رسيده است.

محمدي همچنين از استقرار راهنمايان گردشگري متخصص و دوره ديده در ورودي ها و محوطه آثار تاريخي و گردشگري آذربايجان شرقي همزمان با آغاز سفرهاي تابستاني خبر داد.

يادآور مي شود، جلسه ستاد تسهيلات سفرهاي تابستاني آذربايجان شرقي به رياست مهندس اشرف نيا معاون عمراني استاندار آذربايجان شرقي، دبيري تراب محمدي مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان و با حضور مديران و روساي نهادها و سازمان هاي عضو ستاد تسهيلات سفر استان برگزار شد.

امتیاز به خبر :