• ﺳﻪشنبه 29 بهمن 1398
  • 03:35

معاون سرمايه‌گذاري استان گلستان خبر داد:

ورود بيش از 68 هزار گردشگر خارجي به گلستان در سال 91

ورود بيش از 68 هزار گردشگر خارجي به گلستان در سال 91
معاون سرمايه‌گذاري و طرح‌هاي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان گلستان گفت: در يک سال گذشته بيش از 68 هزار گردشگر خارجي وارد استان گلستان شدند.

به گزارش ميراث آريا(CHTN)، به نقل از روابط عمومي و امور فرهنگي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان گلستان، «احمد تجري» با اشاره به هدف‌گذاري جذب 5/7 ميليون گردشگر ورودي در سال 1391 از سوي مقام عالي رياست سازمان و تاکيد ايشان به منظور تحقق اين سهم، اظهار داشت: ورود اين گردشگران خارجي به لحاظ اهميت صنعت گردشگري در رشد شاخص‌هاي کلان اقتصادي به ويژه در زمينه اشتغالزايي و توسعه فرهنگي و اجتماعي در ابعاد منطقه‌اي و ملي استان گلستان سهم بسزايي داشته است.

وي ادامه داد: در سال 1391 بر اساس آمارگيري‌هاي صورت گرفته و با تشکيل ستاد ويژه جذب گردشگران خارجي در کارگروه گردشگري استان، تعداد 68 هزار و 760 گردشگر بين‌المللي از طريق مرز زميني، هوايي، دريايي، گمرک و مرزباني از جاذبه‌هاي گردشگري فرهنگي، تفريحي، مذهبي، تجاري و توانمندي‌هاي طبيعت‌گردي و قابليت‌هاي گردشگري سلامت اين استان بهره بردند.

تجري تصريح کرد: اين گردشگران خارجي ورودي به استان با هدف تجارت، تفريح، مذهبي، درماني و غيره از کشورهاي ترکمنستان، ازبکستان، آلمان، لبنان، سوريه و ترکيه و چين اقدام به سفر کرده‌اند.

وي اذعان داشت: مدت اقامت اين گردشگران به طور ميانگين دو شب بوده که درآمد حاصل از هر نفر گردشگر خارجي که از طريق دفاتر خدمات مسافرتي استان و اسکان در هتل‌ها و واحدهاي اقامتي پذيرايي در استان اقامت يافته‌اند، مبلغ 120 دلار است.

معاون سرمايه‌گذاري و طرح‌هاي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان گلستان اظهار اميدواري کرد در سال 1392 با برنامه‌ريزي دقيق و سياست‌گذاري کلان کشور اين رقم با حداقل 20 درصد افزايش روبه‌رو شود.

امتیاز به خبر :