• جمعه 02 اسفند 1398
  • 13:18

طي مصوبه اي در جلسه ستاد تسهيلات سفرهاي تابستاني آذربايجان شرقي

مديريت مناطق گردشگري طبيعي استان به بخش خصوصي واگذار مي شود

مديريت مناطق گردشگري طبيعي استان به بخش خصوصي واگذار مي شود

 مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي اظهار داشت: مديريت مناطق گردشگري طبيعي استان به بخش خصوصي واگذار مي شود.

به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي «تراب محمدي» در جلسه ستاد تسهيلات سفرهاي تابستاني استان افزود: در اولين گام ، ارسباران که داراي سه منطقه جنگلي گردشگري ممتاز است که با مصوبه ستاد تسهيلات سفرهاي تابستاني استان مديريت آنها به بخش خصوصي واگذار مي شود.

وي با اشاره به تصويب اين واگذاري به بخش خصوصي با هماهنگي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان، تصريح کرد: جنگل هاي مکيدي، آينالو و منطقه نمونه گردشگري قلعه دره سي در ارسباران متاسفانه به دليل عدم نظارت صحيح در حال تبديل شدن به مناطقي متعفن و پر از زباله هستند.

محمدي با اشاره به زير ساخت هاي گردشگري ايجاد شده از سوي اداره کل ميراث فرهنگي ، صنايع دستي و گردشگري استان در اين مناطق از قبيل اصلاح راه هاي دسترسي، کمپ هاي گردشگري و سرويس هاي بهداشتي، واگذاري مديريت اين مناطق طبيعي را موجب رفع مشکلات آنها به منظور بهره برداري هرچه بهتر گردشگران و نيز حفظ اين ذخاير طبيعي ارزشمند دانست.

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان با تاکيد بر نظارت جدي و مستمر بر تاسيسات و مناطق نمونه گردشگري استان، افزود: مناطق نمونه گردشگري استان که سرمايه گذاري هايي در آنها انجام گرفته در سفرهاي تابستاني پذيراي گردشگران هستند.

محمدي همچنين با اشاره به تهيه و چاپ نقشه جامع گردشگري استان يادآور شد: تاسيسات و واحدهاي گردشگري، مسيرهاي دسترسي به مناطق نمونه گردشگري و روستاهاي هدف و امکانات موجود در اين مسيرها در اين نقشه جامع طرح شده است.

وي همچنين از افزايش تعداد نسخه هاي پکيج هاي اطلاع رساني استان شامل بروشورها، سي دي ها و

 کتابچه هاي راهنماي گردشگري خبر داد و گفت: با استقرار راهنمايان گردشگري در ورودي ها و مناطق تاريخي طبيعي و گردشگر پذير استان راهنمايي هاي مورد نياز گردشگران تابستاني ورودي به آذربايجان شرقي به خوبي انجام مي گيرد.

يادآور مي شود، جلسه ستاد تسهيلات سفرهاي تابستاني آذربايجان شرقي به رياست مهندس اشرف نيا معاون عمراني استاندار آذربايجان شرقي، دبيري مهندس محمدي مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان و مديران و روساي نهادها و سازمان هاي عضو ستاد دايمي تسهيلات سفر استان برگزار شد.

امتیاز به خبر :