• یکشنبه 22 تیر 1399
  • 07:16

ثبت اطلاعات صنايع دستي داراي مهر اصالت کشور در پايگاه اينترنتي بانکوک

ثبت اطلاعات صنايع دستي داراي مهر اصالت کشور در پايگاه اينترنتي بانکوک
مديرکل توسعه و ترويج معاونت صنايع دستي کشور در گفت‌وگو با ميراث آريا (chtn)، با اعلام اين مطلب افزود: در اين نشست مقرر شد يونسکو تا 2 ماه آينده تمام اطلاعات و تصاوير آثار صنايع دستي مربوط به دوره‌هاي 2008 و 2010 را در پايگاه اينترنتي بانکوک يونسکو قرار دهد.

«ويدا توحدي» ادامه داد: در اين نشست، موضوعات مصوب در نشست نخست نيز به تصويب رسيد.

به گفته مديرکل توسعه و ترويج معاونت صنايع دستي کشور داوري‌هاي بين‌المللي يونسکو در ايران و جزئيات حضور داوران در کشورمان در اين نشست بررسي شد.

وي اظهار داشت: در دوره بعدي داوري‌هاي يونسکو حداقل 4 داور بين‌المللي از 4 کشور متفاوت قضاوت و بررسي اين آثار را بر عهده مي‌گيرند.

توحدي يادآور شد: در نشست نمايندگان معاونت صنايع دستي کشور و دفتر منطقه‌اي يونسکو در تهران مقرر شد در نمايشگاه هفته جهاني صنايع دستي فضايي به اين دفتر اختصاص يابد.

وي در گفت‌وگو با ميراث آريا گفت: حضور دفتر منطقه‌اي يونسکو در نمايشگاه هفته جهاني صنايع دستي راهکاري براي آشنايي هرچه بيشتر هنرمندان صنايع دستي با اين دفتر و اقدامات آن است.

مديرکل توسعه و ترويج صنايع دستي کشور در پايان اظهار داشت: از ديگر مصوبات اين نشست مي‌توان به حضور نماينده دفتر يونسکو در تمام کارگاه‌هاي آموزشي مهر اصالت در سال 91 اشاره کرد.


ب/112
امتیاز به خبر :