• ﺳﻪشنبه 29 بهمن 1398
  • 16:34

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شمیرانات:

شمیرانات به قطب گردشگری ایران تبدیل می شود

شمیرانات به قطب گردشگری ایران تبدیل می شود

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شمیرانات گفت: شمیران به دلیل چهار فصل بودن، جمعیت میلیونی تهران و نزدیکی آن به پایتخت، پتانسیل و ظرفیت های زیادی برای  سرمایه گذاری  بخش خصوصی دارد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری، علی اصغر رمضانی نژاد با بیان اینکه شهرستان شمیرانات با مساحت به تقريب حدود 1111 كيلومتر مربع  در دامنه جنوبی کوه البرز قرار دارد، گفت: شمیران با طبیعت زیبا و جذاب کوهستانی خود و به دلیل نزدیکی به تهران هرساله پذیرای  گردشگران زیادی از نقاط مختلف است.

وی در ادامه افزود : با برنامه ریزی های صورت گرفته در صدد هستیم با تدوین طرح جامع گردشگری،  این شهرستان را به قطب گردشگری ایران تبدیل کنیم .

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شمیرانات با اشاره به اماکن تاریخی و مذهبی و جاذبه های طبیعی این شهرستان اظهار کرد: شمیران به دلیل چهار فصل بودن آن، جمعیت میلیونی تهران و نزدیکی آن به پایتخت ، پتانسیل و ظرفیت های زیادی برای  سرمایه گذاری  بخش خصوصی دارد.

این مقام مسئول در ادامه بیان کرد: تا کنون بیش از 60 اثر تاریخی در این شهرستان در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است که می توان از این میان به امامزاده صالح (ع) ،امامزاده قاسم (ع)،  امامزاده علی اکبر چیذر، امامزاده  موسی (ع) و امامزاده سید خسرو  (ع) اشاره کرد.

امتیاز به خبر :