• ﺳﻪشنبه 19 آذر 1398
  • 03:52

معاون میراث فرهنگی استان اردبیل مطرح کرد:

افزایش 30 درصدی اقامتگاه های استان اردبیل

افزایش 30 درصدی اقامتگاه های استان اردبیل

معاون میراث فرهنگی استان اردبیل درباره تاسیسات زیربنایی صنعت گردشگری بیان کرد: 3/2 میلیارد تومان سرمایه گذاری بخش خصوصی را در حوزه گردشگری داشتیم ضمن اینکه سرمایه گذاری در 21 مجتمع آب درمانی و احداث 6 هتل در رده های مختلف نیز باعث افزایش 30 درصدی اقامتگاه ها در سطح استان شده است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور،حمید خداپناهی، معاون میراث فرهنگی استان اردبیل از افزایش 300 درصدی جذب گردشگر خارجی در این استان خبر داد و گفت: با توجه به تبلیغاتی که در سه حوزه گردشگری داشتیم، ورودی بالغ بر  475 هزار  گردشگر خارجی به استان داشتیم که حدود 300 درصد افزایش گردشگران خارجی را نشان می دهد ضمن اینکه به واسطه وجود منطقه سرعین جذب گردشگران داخلی نیز حدود 200 درصد افزایش را نشان می دهند.

وی درباره تاسیسات زیربنایی صنعت گردشگری بیان کرد: 3/2 میلیارد تومان سرمایه گذاری در بخش خصوصی را در حوزه گردشگری را داشته ایم. سرمایه گذاری در 21 مجتمع آب درمانی و احداث 6 هتل در رده های مختلف نیز باعث افزایش 30 درصدی اقامتگاه ها در سطح استان شده است.

 معاون میراث فرهنگی استان اردبیل افزود: امروز مراکز اقامتی استان به حدود 220 واحد رسیده است.

خداپناهی اظهار کرد: برای بخش صنایع دستی نیز در تمام استان نمایشگاه برگزار کردیم و حدود 40 جشنواره در سطح استان و 6 جشنواره در سطح ملی داشتیم که نقش عمده ای در جذب گردشگر داشته است.

امتیاز به خبر :