• دوشنبه 07 بهمن 1398
  • 22:10

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربايجان شرقي:

مرمت آثار تاریخی آسیب دیده از زلزله در اهر

مرمت آثار تاریخی آسیب دیده از زلزله در اهر

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربايجان شرقي اظهار امیدواری کرد: مرمت تمامی آثار تاریخی آسیب دیده از زلزله ارسباران تا پایان شهریور ماه سال جاری به اتمام می رسد.

به گزارش روابط عمومی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری آذربایجان شرقی، مهندس تراب محمدي در جلسه کارگروه تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اهر افزود: با اتمام مرمت بازار اهر در سال گذشته، مرمت سایر آثار تاریخی آسیب دیده این شهرستان در دستور کار قرار گرفت.

محمدي تصريح كرد: خانه دکتر قاسم خان، خانه عطایی، کاروانسرای گویجه بل و گویجه درق از جمله ديگر  آثاری هستند که در اثر زلزله آسیب دیده بودند و هم اکنون در دست مرمت قرار دارند.

وی همچنین از آماده شدن طرح تفضیلی و جامع گردشگری ارسباران خبر داد و خاطرنشان کرد: در طول پنج سال اخیر تلاش کرده ایم اعتبارات در حوزه گردشگری، عادلانه در شهرستان های مختلف توزیع شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان با بیان اینکه هیچ قولی در شهرستان اهر داده نشده  که عملی نشده باشد، تصریح کرد: تمامی تلاش ها جهت ارتقای شاخص های اقتصادی و فرهنگی این شهرستان انجام گرفته و می گیرد.

محمدی با اشاره به نیاز اهر به توسعه سرمایه گذاری بخش خصوصی به ویژه در زمینه اسکان یادآور شد: شهرستان اهر علاوه بر جاذبه های طبیعی و تاریخی دارای ظرفیت های معنوی و مردمی بالایی است که می تواند برای سرمایه گذاران بسیار امید بخش باشد.

وی خاطرنشان کرد: با بهره برداری از زیر ساخت های اساسی همچون چهار بانده شدن راه این شهرستان، در آینده ای نزدیک شاهد افزایش گردشگران و اسکانشان در اهر خواهیم بود که نیاز به افزایش هتل و اماکن اقامتی را در اهر ضروری می کند.

یادآور می شود، جلسه گروه كاري  تخصصی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان اهر با حضور مدیرکل میراث فرهنگی آذربایجان شرقی، فرماندار اهر، نماینده این شهرستان در مجلس و جمعی از مدیران ادارات مرتبط، با تصویب مصوباتی در شهرستان اهر برگزار شد. 
امتیاز به خبر :