• چهارشنبه 07 خرداد 1399
  • 20:09

رحمتی در مراسم رونمایی از سند ملی توسعه صنایع دستی خبرداد:

تدوین سند ملی توسعه صنایع دستی در چهار سرفصل

تدوین سند ملی توسعه صنایع دستی در چهار سرفصل

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با اشاره به تدوین سند ملی توسعه صنایع دستی گفت: برنامه پذیر کردن صنایع دستی یک آروزی دیرینه ای  بود که امروز با تدوین این سند و رونمایی آن، این آرزو محقق شد.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، «یحیی رحمتی» عصر امروز با ببان این مطلب در مراسم رونمایی از سند ملی توسعه صنایع دستی که با حضور دکتر ملک زاده، معاونین و مدیران ارشد سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، معاونین صنایع دستی 31 استان کشور و تعدادی از فعالان صنایع دستی بخش خصوصی در سالن اجتماعات ارگ آزادی تهران برگزار شد افزود: این سند افق روشنی را برای توسعه و ترویج صنایع دستی در آینده روشن کرده است.

به گفته وی، تدوین و رونمایی از سند ملی توسعه صنایع دستی کشور یک آرزوی دیرینه بود و با تدوین این سند برنامه پذیر کردن صنایع دستی نیز رقم خواهد خورد.

رحمتی اظهار داشت: این سند که در چهار قالب و سرفصل تنظیم شده است مانند چراغ راهی است که مسیر آینده صنایع  دستی کشور را روشن تر می کند.

معاون صنایع دستی کشور در ادامه به تشریح چهارسرفصل این سند پرداخت و اضافه کرد: طرح مسئله و بیان دیدگاه ها و تعاریف، تحولات ساختاری از گذشته تا امروز و شناسایی وضع موجود،نگاه به اسناد بالادستی و نیز استخراج نقاط ضعف و قوت و تدوین سیاست ها و اهداف آینده 4 سرفصل مهمی است که در این سند به آن ها توجه شده است.

وی خاطر نشان کرد: آنچه که امروز اتفاق می افتد اقدام مبارک و ارزشمندی است که می تواند یک فرصت جدید در توسعه صنایع دستی به وجود آورد.

ور در ادامه صحبت های خود با قدر دانی از همه دست اندرکاران تدوین این سند اضافه کرد: تدوین این سند کمک بزرگی به رشد و توسعه صنایع دستی در کشور خواهد کرد.

/108

 

امتیاز به خبر :