• دوشنبه 05 خرداد 1399
  • 19:30

اعلام آمادگي فعالان ميراث فرهنگي براي همكاري با معاون رييس جمهور

اعلام آمادگي فعالان ميراث فرهنگي براي همكاري با معاون رييس جمهور
انجمن علمي باستان شناسي ايران  با استقبال از انتخاب «محمدعلي نجفي» به عنوان معاون رييس جمهور و رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري براي همكاري با وي اعلام آمادگي كردند.


به گزارش ایرنا انجمن علمي باستان شناسي ايران در نامه خود ضمن تبريك  انتخاب دکتر محمد علی نجفی به سمت ریاست سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، آن را مايه مسرت و دلگرمي اعضا و متخصصان و علاقه مندان اين حوزه دانستند. 

اين انجمن به عنوان نماينده بخشي قابل ملاحظه از خانواده بزرگ ميراث فرهنگي كشور خاطر نشان كردند كه حضور نجفي در اين مسووليت با توجه به دانش، توان بالاي برنامه ريزي و تجربه طولاني حضرتعالي در حوزه‌هاي مختلف فرهنگي و اجرايي كشور، زمينه ­ ساز بازگشت اعتماد و عقلانيت در مهمترين دستگاه فرهنگي كشور خواهد شد. 

آنان يادآور شدند كه آسيب‌هاي وارده بر پيكره سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در سال هاي اخير نتيجه ورود و تسلط جمعي غير متخصص و بي اعتنا به توان و تجربه ارزشمند كارشناسان درون سازمان و متخصصان و صاحب نظران دانشگاهي بوده است. 

به اعتقاد انجمن علمي‌باستان شناسي ايران، التيام زخمهاي وارده بر پيكره اين سازمان تنها در سايه شايسته سالاري، برنامه ريزي جامع، بازسازي و جلب اعتماد از دست رفته ميان بدنه و مديريت كلان سازمان ميسر مي شود. 

باستان شناسان همچنين در نامه خود به نجفي خواستار تلاش در جهت اعتلاي شأن و جايگاه از دست رفته سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شدند و آمادگي اين انجمن را براي كمك به پيشبرد اهداف و برنامه‌هاي آن سازمان اعلام كردند.

امتیاز به خبر :