• چهارشنبه 07 اسفند 1398
  • 17:02

مدیر کل میراث فرهنگی استان بوشهر خبر داد:

گلباران موزه رئیس‌علی دلواری و تپه رشادت در روز ملی مبارزه با استعمار

گلباران موزه رئیس‌علی دلواری و تپه رشادت در روز ملی مبارزه با استعمار

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: در روز ملی مبارزه با استعمار موزه شهید رئیس‌علی دلواری و تپه رشادت به‌عنوان اولین رزمگاه این سردار بزرگ جنوب با استعمارگران انگلیسی گلباران می‌شود.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، «غلامحسین زارعی» با اعلام این خبر افزود: شهید رئیس‌علی دلواری با درک شرایط موجود و تجاوز قوای انگلیس به خاک ایران عزیز با الهام از مکتب انسان ساز اسلام و با پیروی از فتواها و رهنمودهای روحانیت مبارز دلیرانه سلاح بر دوش گرفت و با همراهی همرزمان دلیر و نستوه خود شجاعانه بر قلب دشمن متجاوز یورش برد زمین و زمان را برای حضور غاصبانه استعمار گران تنگ و غیرقابل تحمل کرد.

وی با بیان اینکه روز 12 شهریور، سالروز شهادت رئیس‌علی دلواری به‌عنوان روز ملی مبارزه با استعمار انگلیس در تقویم ملی کشورمان ثبت شده است تاکید کرد: 5 کمیته شامل کمیته‌های تدارکات، امنیتی، فرهنگی هنری، علمی پژوهشی و تبلیغات برای برگزاری این همایش تشکیل شده‌اند و با هماهنگی و همکاری و برنامه‌ریزی لازم انتظار داریم برنامه‌ای در خور نام و شخصیت رئیسعلی دلواری برگزار کنیم.

مدیرکل میراث فرهنگی و گردشگری استان بوشهر تصریح کرد: این کمیته‌ها در این روز در قالب همایش روز ملی مبارزه با استعمار 40 برنامه مختلف در استان بوشهر از جمله نشست علمی با حضور محققان برجسته، گلباران موزه رئیسعلی دلواری، گلباران تپه رشادت، برنامه‌های سنتی، برپایی نمایشگاه‌های مختلف هنری فرهنگی، و مسابقات بومی محلی برگزار می‌شود.

زارعی افزود: تقدیر از خانواده شهدای دلوار و بازسازی قبر رئیس علی دلواری و همچنین پخش مراسم بزرگداشت رئیسعلی از طریق شبکه سراسری از جمله برنامه‌هایی است که مورد توجه ستاد قرار دارد.

وی اضافه کرد: گلباران تپه رشادت در دلوار و همچنین رژه نیروهای مسلح در همایش و ساخت انیمیشن رئیسعلی دلواری نیز از دیگر برنامه‌هایی است که امیدوار هستیم اجرایی شوند.

/108

امتیاز به خبر :