• جمعه 02 اسفند 1398
  • 13:52

مراقب پیامک های جعلی دلالان میراث فرهنگی باشید

مراقب پیامک های جعلی دلالان میراث فرهنگی باشید

            رییس حراست اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس با اعلام این مطلب گفت : افرادی سودجو که دلالان خرید و فروش آثار تاریخی و به ویژه سکه های بدلی می باشند با هدف کلاهبرداری، پیامک هایی جعلی برای افراد ارسال می نمایند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس ، علی محمد گلستانی افزود: برخی دلالان میراث فرهنگی، پیامک هایی با متن های متفاوت و فریبنده برای مردم ارسال می نمایند که متأسفانه باعث فریب برخی از افراد شده است .

وی متن یکی از این پیامک های جعلی را چنین عنوان کرد که : « من چوپانی هستم سید که در حال چراندن گوسفندانم برخورد به تعدادی سکه نمودم که با استخاره به قرآن، شماره شما مشخص شد . تو را به حضرت عباس مرا لو نده و بیا آنها را به تو بفروشم تا تکه نانی هم به زن و بچه من و هم به زن و بچه تو برسد .»

گلستانی در پایان اشاره کرد : لازم است مردم به منظور حفاظت و صیانت از آثار تاریخی و فرهنگی و مواریث ملی با مراجع ذیربط همکاری صمیمانه نموده و در صورت مشاهده هرگونه تخلف و برخورد با این گونه دلالان و کاوشگران غیر مجاز میراث فرهنگی، مراتب را به حراست اداره کل میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری فارس اطلاع دهند .

گفتنی است تا کنون با تعدادی از این دست افراد متخلف برخورد قانونی شده است .

محمد کاظم بهادری پور امتیاز به خبر :