• چهارشنبه 25 تیر 1399
  • 10:25

خانقاه کرمانشاه، روستایی به قدمت تاریخ

خانقاه کرمانشاه،  روستایی به قدمت تاریخ

روستای خانقاه از توابع بخش مرکزی شهرستان پاوه در استان کرمانشاه است که در یک ناحیه کوهستانی استقرار یافته است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی اداره کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه، تاریخ پیداش روستا به دوره یزدگرد سوم ساسانی بر می گردد و قلعه و دژ عصر ساسانی در نزدیکی شهر پاوه و پیوستگی تاریخی این شهر با آبادانی های پیرامون خود، از جمله روستای خانقاه این حدس و گمان را تقویت بخشیده است.

بنای قدیمی به نام حوضخانه در داخل روستا نشانه دیگری از قدمت تاریخی این روستا است.

خانقاه به دلیل برخورداری از آب و هوای معتدل،معماری پلکانی،خانه های سنتی،مناظر و چشم اندازهای کم نظیر پتانسیل های گردشگری قابل توجهی دارد و در فصل بهار و تابستان گردشگران زیادی را به خود جذب می کند.

مراتع سرسبز و حاصلخیز باعث رونق دامداری شده و در کنار آن گیوه و کلاش و قالی از محصولات صنایع دستی روستا است که اشتغالزایی را به خصوص در میان زنان روستا ایجاد کرده است.

در محیط پیرامون این روستا کوهستان دالانی محیطی فرح بخش و جذاب برای دوستداران طبیعت و کوهنوردان است که باعث رونق گردشگری ورزشی در منطقه شده است.

خانقاه یکی از چهارده روستای هدف گردشگری در استان کرمانشاه است و راه و آب و برق از جمله زیر ساخت های موجود این روستا است و مهمترین زمینه های سرمایه گذاری در این روستا را می توان ایجاد کمپ های اقامتی و فروشگاههای صنایع دستی عنوان کرد.

روستای زیبا و هدف گردشگری خانقاه برای دستیابی به جایگاه ویژه خود در صنعت گردشگری و تحقق اهداف بلند مدت در توسعه توریسم به عنوان فرصتی طلایی برای سرمایه گذاران مطرح است و اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه نیز از سرمایه گذاران در این منطقه حمایت های لازم را به عمل می آورد.

امتیاز به خبر :