• چهارشنبه 25 تیر 1399
  • 10:07

مدیرکل میراث‌فرهنگی خوزستان خبر داد

تشکیل ستاد آماده‌سازی شوش برای ثبت جهانی

تشکیل ستاد آماده‌سازی شوش برای ثبت جهانی
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان از تشکیل ستاد استانی آماده‌سازی شهرستان شوش برای ثبت جهانی خبر داد و گفت: این ستاد بزودی تشکیل می‌شود.
 

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان، افشین حیدری اظهار کرد: قرار است پرونده ثبت جهانی شهر تاریخی شوش در یونسکو مطرح شود و این شهر به ثبت جهانی برسد ولی برای آمادگی این شهر برای ثبت جهانی نیز باید به موازات تدوین پرونده فعالیت کرد.

وی افزود: باید ثبت جهانی در شهر شوش تاثیراتی پیش از وقوع و پس از وقوع داشته باشد و به این منظور در تلاش هستیم تا با تشکیل ستادی استانی در راستای رفع مشکلات موجود تصمیم‌گیری کنیم.

حیدری با اشاره به اینکه در این ستاد مدیران کل استانی عضو هستند، گفت: این ستاد به صورت استانی تشکیل می‌شود و شخص استاندار خوزستان نیز عضو این ستاد هستند تا بتوان برای رفع مشکلات موجود در این شهر تاریخی اقدامی عملی کنیم.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوزستان افزود: به منظور ثبت جهانی شهر شوش همه اقدامات لازم برای تدوین پرونده در حال انجام است و هیچ مشکل اعتباری در این زمینه وجود ندارد.

وی تاکید کرد: نباید بگذاریم از نظر زیرساخت‌های شهری مشکلی در شوش وجود داشته باشد و باید با تعامل در راستای رفع این مشکلات تصمیم‌گیری کنیم.

حیدری خاطر نشان کرد: انجمن‌های دوستدار میراث فرهنگی در شهرستان شوش و استان خوزستان نیز برای فعالیت‌های مردمی و فرهنگ‌سازی در جامعه در این ستاد عضو هستند.

مدیر اخبار امتیاز به خبر :