• دوشنبه 12 خرداد 1399
  • 07:01

در استان گلستان صورت می‌گیرد؛

اجرای طرح نظام آمارگیری جدید بازدیدکنندگان از موزه ها و اماکن تاریخی

اجرای طرح نظام آمارگیری جدید بازدیدکنندگان از موزه ها و اماکن تاریخی
طرح نظام آمارگیری جدید بازدید کنندگان از موزه ها و اماکن فرهنگی- تاریخی در استان گلستان به اجرا درآمد.
 

به گزارش روابط عمومی وامور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان، مدیرکل این دستگاه اجرایی با اعلام این مطلب گفت: در راستای برنامه ریزی جهت توسعه کمی وکیفی موزه های استان و با هدف افزایش دقت، سرعت و سهولت در دسترسی به آمار بازدید کنندگان از موزه ها و اماکن فرهنگی- تاریخی و دریافت آمار دقیق به عنوان مبنای برنامه ریزی آینده، طرح نظام آمارگیری جدید بازدید کنندگان از موزه ها و اماکن فرهنگی- تاریخی در استان گلستان مورد مطالعه قرار گرفت.

قربان عباسی درادامه افزود: ابن طرح پس از نیاز سنجی محتوایی و طراحی از ابتدای مرداد ماه 92 به طور آزمایشی در سطح مراکز و واحدهای تحت پوشش به اجرا درآمد.

وی خاطر نشان کرد: این طرح در6 مرکز آماری میراث جهانی گنبد قابوس، کاخ موزه گرگان، موزه صنایع دستی گرگان، موزه گمیشان وموزه تاریخ طبیعی علی اباد کتول و موزه مینودشت به اجرا درآمد و برنامه ریزی برای اجرا در 5 مرکز آماری در دست بهره برداری نیز در دست اقدام است.

عباسی اذعان داشت : ازجمله نتایج حاصل از این طرح دستیابی به آمار دقیق تر از بازدید کنندگان از موزه ها واماکن فرهنگی – تاریخی ، سهولت و سرعت در نحوه آمارگیری، اتکای بیشتر به آمار بازدیدکنندگان در برنامه ریزی ها ونتیجه گیری های آتی، بروز کردن کلیه آمار و دسترسی آسان به آن ها در هر زمان و فراهم سازی شرایط مناسب برای ارتقا آمارگیری برای آینده ای نزدیک است.

وی اظهار امیدواری کرد: با اجرای این طرح های آماری دراستان، شاهد رونق و شکوفایی بیش از پیش صنعت گردشگری و برنامه ریزی دقیق جهت جذب گردشگر داخلی و خارجی به گلستان باشیم.
 

امتیاز به خبر :