• ﺳﻪشنبه 06 خرداد 1399
  • 11:43

حفاران غیر مجاز در کرمانشاه دستگیر شدند

حفاران غیر مجاز در کرمانشاه دستگیر شدند

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه گفت: یک گروه حفاری غیر مجاز با به همراه داشتن وسایل کامل حفاری در منطقه چقاکبود هرسین توسط ماموران یگان حفاظت میراث فرهنگی این استان دستگیر شدند.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور، «نصرت الله سپهر» افزود: تیزبینی مأموران یگان حفاظت و همکاری نیروی انتظامی به این افراد سود جو زمان جستجو و تحرک را نداد.

سپهر تصریح کرد: افراد بازداشت شده تا خسارت وارد شده به طبیعت را جبران نکنند و تعقیبات قانونی برای آنها به طور کامل انجام نشود از چنگال قانون رها نخواهند شد.

وی ادامه داد: به افراد سودجو هشدار می دهیم که کوچکترین تحرک آنها در محدوده آثار تاریخی و میراث فرهنگی مردم با تیزبینی کنترل می شود و هیچ عاقبتی غیر از به چنگال قانون افتادن برای آنها متصور نیست.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با اشاره به توجه ویژه این مجموعه به حراست از آثار تاریخی و فرهنگی گفت: همکاری بین ادارات میراث فرهنگی در شهرستانها با یگان های حفاظت باعث شده است که قدم به قدم محدوده های تاریخی در استان تحث کنترل باشد.

وی ادامه داد: در شهر کرمانشاه نیز چندین گروه بازرسی دائما از حریم آثار تاریخی بازدید کرده و با هرگونه تخلف در این محدوده ها طبق قانون برخورد خواهند کرد.

سپهر همکاری ویژه مردم با اداره کل میراث فرهنگی را ستودنی دانست و گفت: با اقدامات آموزشی که انجام داده ایم و با بالا رفتن سطح آگاهی های عمومی شاهد هستیم که مردم استان کرمانشاه کاملا دغدغه میراث فرهنگی دیار خود را دارند و علاوه بر اینکه خود آنها در حفظ و نگهداری این گنجینه های گران بها کوشا هستند، اخبار مربوط به تحرکات افراد سود جو را نیز به اطلاع ما می رسانند که موجب واکنش به موقع شده است.

وی در پایان از مردم خواست همین رویه همکاری با اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری را در پیش بگیرند.

/108

 

 

امتیاز به خبر :