• پنجشنبه 15 خرداد 1399
  • 09:24

مدیر کل میراث فرهنگی مازندران:

انتظار تخطی از قانون را در هیچ دستگاهی نداریم

 انتظار تخطی از قانون را در هیچ دستگاهی نداریم
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران در جلسه هم اندیشی حفاظت و امنیت در تاسیسات گردشگری مازندران اظهار داشت: تاسیسات گردشگری غیر مجاز بسیاری در استان وجود دارد که نحوه کیفیت خدمات گردشگری در استان را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی مازندران، سیف الله فرزانه افزود: در شهرستان بابلسر ظرفیت بزرگ گردشگری "پارکینگ"با 22 هزار تخت وجود دارد که فاقد پروانه بهره برداری است.

وی گفت: با وجود تصرفی بودن زمین،نداشتن پروانه ساخت و بهره برداری سالهاست که به فعالیتشان ادامه می دهند و با وجود پیگیری های سازمان تاکنون این مشکل مرتفع نشده است.

فرزانه تصریح کرد: اگر مدعی هستیم که پایتخت گردشگری کشور هستیم باید زیرساخت ها و بسترها را آماده کنیم تا به خصوص در نوروز امسال با آمادگی بیشتر به سمت ارایه خدمات بهتر برویم.

مدیرکل میراث فرهنگی مازندران از عدم حضور مدیر کل منابع طبیعی نوشهر و ساری و محیط زیست در این جلسه انتقاد کرد و افزود: گردشگری در مازندران دارای چالش ها و مشکلات عدیده ای است که فرمانده نیروی انتظامی استان نیز برای حل آن پیشقدم شده است اما دستگاه های مرتبط با گردشگری نسبت به این مقوله هنوز بی توجه هستند.

وی یادآور شد: در بحث قانونی ما از هیچ دستگاهی انتظار تخطی از قانون را نداریم اما شرح خدمات برخی از دستگاه ها متعلق به 40 سال پیش است که بهره وری خود را از دست داده اند و باید به روز شود.

وی پیشنهاد داد: شرح خدمات باید تقویت شود و با یک شرح خدمات مشترک به سمت ارتقای صنعت گردشگری برویم چون راه امنیت پارک ها ارایه خدمات بهتر و بیشتر است.

دبیر جامعه واحدهای پذیرایی کشور نیز در این جلسه گفت: در حال حاضر مازندران در پذیرایی و تسهیلات حرف اول را در کشور می زندو به عنوان استان 4 فصل میزبان گردشگران است و از نظر خدمات هم راضی هستند و شاکی کم داریم.

غلام علی صادقی لاریجانی افزود: هر سال جریان واحدهای غیر مجاز تکرار می شود اما باز این واحدها به فعالیت مشغولند و مانع کسب و کار واحدهای مجاز در سراسر استان هستند.

گفتنی است در این جلسه هم اندیشی انجمنهای صنفی تاسیسات گردشگری استان رئسای ادارات و نمایندگی های اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری مازندران و پیشکسوتان گردشگری استان شرکت داشتند.


فرماندهی نیروی انتظامی استان مازندران جلسه هم اندیشی حفاظت و امنیت در تاسیسات گردشگری مازندران اظهار داشت:دانش اجتماعی در سراسر دنیا به این نتیجه رسیده اند که موضوعات اجتماعی را باید در بستر اجتماعی رسیدگی کرد.

سردار مسعودجفری نسب افزود:جامعه سنتی نشان می دهد در گذشته بسیاری از بحرانهای اقتصادی توسط یک بازاری در شهر یا شهرهای دیگر با ریش سفیدی حل می شد بدون اینکه این موضوع قضایی شود.

وی بر احیای فرهنگ سنتی ریش سفیدی در کشور تاکید کرد و افزود: باید با دست به دست دادن یکدیگر و تعامل بیشتر از پلیسی کردن موضوعات چلوگیری کنیم.

سردار جعفری نسب گفت:برای حل مشکلات باید گفتمان مشترک داشته باشیم آستانه تحمل را افزایش دهیم و توان نقد و تجزیه و تحلیل مسائل را بیشتر کنیم.

وی خاطرنشان ساخت::برای حل مشکلات جامعه باید 99 درصد از ظرفیت های اجتماعی و 1 درصد از توان امنیتی و پلیسی استفاده کرد و تلاش نمود تنها یکدهم درصد آن قضایی شود تا از پرونده درار شدن مردم پرهیز شود.

فرمانده نیروی انتظامی استان گفت:جلسات اینچنینی موجب می شود تا واقعیت ها را بهتر درک کنیم و هر کس در جایگاه خود بهترین عملکرد را ارایه دهد تا میزبان خوبی برای میهمانان آتی باشیم.

جعفری نسب افزود:نیروی انتظامی در مقابل مردم،سرمایه گذاران و کارفرمایان مسئول است.ظرفیت هتلها و تاسیسات گردشگری در مازندران مشخص است تنها باید با همکاری بیشتر این ظرفیتها را دوجندان کرد.

وی همچنین گفت:تمامی سرمایه گذاران تاسیسات گردشگری نیز باید در مقابل تامین امنیت مسافران خود احساس مسئولیت نمایند و با اجرای طرح بیمه لحظه ای گردشگران را از تامین امنیتشان مطمئن کنند.

وی درپایان جلسه خواستار برگزاری جلسات منطقه ای تا شروع تعطیلات نوروزی شد و افزود: تعامل دستگاه ها روند اجرای کار را سریعتر نموده و کیقیت را افزایش می دهد.
امتیاز به خبر :