• ﺳﻪشنبه 13 خرداد 1399
  • 11:23

نامور مطلق در بازدید از نمایشگاه خط عشق تاکید کرد

حمایت معاونت صنایع دستی از هنر معرق کاری

حمایت معاونت صنایع دستی از هنر معرق کاری
معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بازدید از نمایشگاه خط عشق بر حمایت های همه جانبه این معاونت از هنر معرق کاری و هنرمندان این رشته ارزشمند هنری تاکید کرد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، بهمن نامور مطلق در حاشیه بازدید از این نمایشگاه که در سازمان میراث فرهنگی برگزار شده است گفت: هنرمعرق کاری یکی از مهمترین و ارزشمند ترین هنرهای سنتی در کشور است که باید در خصوص حمایت ازاین رشته ارزشمند هنری و هنرمندان معرق کار در معاونت صنایع دستی برنامه ریزی کرد.
وی با اشاره به برگزاری نمایشگاه خط عشق که دربردارنده آثار قرآنی و اسلامی است افزود: ارزش این نمایشگاه به این است که علاوه بر اینکه یک نمایشگاه آثار هنری است، نمایشگاهی است که آثار اسلامی و آیات قرآن کریم را به شکلی زیبا وبا زبان هنر به بازدید کنندگان معرفی می کند.
نامورمطلق خاطرنشان کرد: برگزاری این نمایشگاه ها می تواند به تشویق هنرمندان و تقویت رشته هنری معرق کاری و نیز افزایش تمایل هنرمندان صنایع دستی برای خلق آثار با موضوعات اسلامی و دینی کمک کند.
گفتنی است، نمایشگاه خط عشق، نمایشگاه اختصاصی آثار معرق استاد مرتضی آتش پنجه مجری پروژه کامل معرق قرآن کریم است که به مناسبت فرا رسیدن ماه پرخیرو برکت ربیع الاول و میلاد حضرت رسول اکرم(ص) و امام جعفر صادق(ع) از روزسه شنبه یکم بهمن ماه جاری برگزار شده است.
این نمایشگاه به مدت ده روز ادامه دارد و علاقه مندان می توانند برای بازدید از این نمیاشگاه به ساختمان مرکزی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری واقع در خیابان آزادی، نبش یادگار امام مراجعه کنند.
/108


امتیاز به خبر :