• دوشنبه 12 خرداد 1399
  • 07:35

سرپرست میراث فرهنگی و گردشگری بوشهر خبرداد:

شناسایی ۱۲ منطقه برای سرمایه‌گذاری در بخش توریسم دریایی بوشهر

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: استان بوشهر دارای ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بسیار زیادی برای توسعه صنعت توریسم به ویژه توریسم دریایی بوده که ۱۲ منطقه شناسایی شده است.

به گزارش مرکز روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی بوشهر، نصرالله ابراهیمی در نشست با مسئولان فرهنگی استان با بیان اینکه این استان با قدمتی چند هزار ساله است دارای آثار تاریخی و جاذبه‌های گردشگری بسیار زیادی است اظهار کرد: سرمایه‌گذاری در بخش‌های گردشگری استان بوشهر علاوه بر رونق استان، می تواند درآمد‌های بسیاری نیز برای استان داشته باشد.

وی صنعت گردشگری رابه عنوان یکی از صنایع درآمدزا دانست و گفت: استان بوشهر باوجود بیش از 700 کیلومتر نوار ساحلی با خلیج فارس یکی از ظرفیت‌های بخش گردشگری است که زمینه‌های فراوانی برای توسعه توریسم دارد.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با بیان اینکه سرمایه گذاری در بخش گردشگری و تشویق سرمایه گذاران گردشگری در اولویت برنامه‌های این اداره کل قرار دارد خاطرنشان کرد: مطالعه در بخش سرمایه گذاری و شناسایی توانایی‌های بخش گردشگری در استان ضروری است.

ابراهیمی از طرح مطالعه جامع برای بررسی ظرفیت‌ها و قابلیت‌های استان در زمینه توریسم دریایی خبرداد و گفت: بعد از اعلام نتیجه طرح مطالعاتی،‌ در قالب یک بسته سرمایه گذاری آماده وبه متقاضیان علاقه مند به سرمایه گذاری ارائه می‌شود.

وی افزود: با توجه به پتانسیل استان بوشهر و دارا بودن زمینه سرمایه‌گذاری در بخش توریسم دریایی، امیدواریم با حمایت‌های استاندار و اعطای تسهیلات مناسب بتوانیم سرمایه گذاران را جذب کنیم.

ابراهیمی تصریح کرد: استان بوشهر دارای ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بسیار زیادی برای توسعه صنعت توریسم به ویژه توریسم دریایی است که 12 منطقه شنایی شده است.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با بیان اینکه این استان در بخش‌های مهم ساحلی دارای زیرساخت‌های توریسم دریایی است پارک ملی دریایی نایبند را از دیگر ویژگی‌های استان بوشهر برشمرد و خاطرنشان کرد: این پارک دریایی با داشتن قابلیت‌های منحصر به‌فرد ضمن اینکه محل رشد جنگل حراست مامن انواع جانداران و پرندگان است که قابلیت مهمی در بخش توریسم دریایی است.
امتیاز به خبر :