• جمعه 09 خرداد 1399
  • 04:39

مدیر کل میراث فرهنگی هرمزگان خبرداد:

مرمت بناهای تاریخی آسیب دیده بستک در زمین لرزه 12 دی ماه

مرمت بناهای تاریخی آسیب دیده بستک در زمین لرزه 12 دی ماه
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان هرمزگان خسارت وارده به آثار و بناهای تاریخی و فرهنگی شهربستک در زمین لرزه 12 دی ماه گذشته را 5 میلیارد تومان اعلام کردو گفت: برخی از بناهای تاریخی این شهر صددرصد آسیب دیده اند.
«عباس نوروزی» در گفت وگو با میراث آریا(chtn)، با اعلام این خبر، با اشاره به اینکه برنامه ریزی ها برای مرمت این بناهای تاریخی و فرهنگی آغاز شده است افزود: در همین زمینه علاوه بر مکاتبه با سازمان میراث فرهنگی کشور، با استانداری هرمزگان و 5 نماینده این استان در مجلس شورای اسلامی برای کمک به جبران خسارت های وارد شده به بناهای تاریخی نامه نگاری شده است.
وی گفت: در زمین لرزه 12 دی ماه شهر بستک، بازار قدیم، قلعه خان، مسجد جامع بستک، حمام خان، مدرسه مصطفویه، خانه تاریخی کاظم و خانه صولت آسیب دیده اند.
نوروزی افزود: این امیدواری وجود دارد که دستگاه های مرتبط از جمله استانداری برای جبران خسارت زمین لرزه به این بناهای تاریخی به میراث فرهنگی هرمزگان کمک کنند.
گفتنی است زمین لرزه ای به بزرگی 5/5 ریشتر 12 دی ماه گذشته درشهر بستک در استان هرمزگان به وقع پیوست که منجر به فوت یک شهروند بستکی و زخمی و مجروح شدن 30 نفر دیگر شد. در این زمین لرزه تعدادی ازبناها و خانه های تاریخی تخریب شدند.
/108


امتیاز به خبر :