• ﺳﻪشنبه 17 تیر 1399
  • 13:25

اعطاي تسهيلات مشاغل خانگي به بيش از 300 هنرمند صنايع دستي خراسان جنوبي

اعطاي تسهيلات مشاغل خانگي به بيش از 300 هنرمند صنايع دستي خراسان جنوبي
«امير انوري‌مقدم» در گفت‌وگو با ميراث آريا(chtn) با بيان اين مطلب اظهار داشت: سقف اين تسهيلات براي مشاغل انفرادي 50 ميليون ريال و‌ براي افراد پشتيبان که به صورت گروهي مشغول به فعاليت‌اند، ‌با توجه به ميزان کارآفريني آن‌ها، متغير است.

وي با بيان اين که تعداد هنرمندان در شهرستان‌هاي استان به لحاظ جمعيتي و موقعيتي در نوسان است، اضافه کرد: هنرمندان شهرستان‌هاي نهبندان، قائنات، سرايان و به‌خصوص بيرجند بيشترين ميزان بهره‌مندي از تسهيلات مشاغل خانگي را داشته‌اند.

معاون صنايع دستي خراسان جنوبي با اشاره به اعطاي اين تسهيلات به هنرمندان از سوي اکثر بانک‌هاي عامل مثل صادرات، تجارت و ملي افزود: براي بهره‌مندي از اين تسهيلات، هنرمندان‌‌ بايد مدارک لازم را به‌‌ اداره ‌کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان تحويل دهند.

وي با اشاره به بررسي مدارک ‌ارائه شده در اين اداره کل، ادامه داد: مدارک تاييد شده به اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعي تحويل داده مي‌شود و پس از تاييد، افراد متقاضي به بانک مربوطه معرفي مي‌شوند.

‌انوري‌مقدم در پايان افزود: هنرمندان فعال در رشته‌هاي معرق چوب، چرم‌سازي، نساجي سنتي با گرايش حوله‌بافي و رو‌دوزي‌هاي سنتي، ‌در دريافت اين تسهيلات پيشگام بودند.
ب/110
امتیاز به خبر :