• ﺳﻪشنبه 17 تیر 1399
  • 14:43

راه اندازي‌ شرکت مادرتخصصي صنايع دستي در کردستان ‌

راه اندازي‌ شرکت مادرتخصصي صنايع دستي در کردستان ‌
‌«فرهاد حامدي» در گفت‌وگو با ميراث آريا(chtn) ‌با بيان اين مطلب اظهار داشت: ‌اين شرکت با همکاري اداره‌ کل تعاون‌، کار و رفاه اجتماعي استان و معاونت صنايع دستي ‌‌‌شکل مي‌گيرد.

وي با بيان اين که هيات موسس اين شرکت تعيين شده‌اند، اضافه کرد: ايجاد تعاوني‌هايي به عنوان زيرشاخه، با نام تعاوني صادرات، تعاوني توليد و ... و نيز تعريف شرح وظايف براي تعاوني‌هاي فعال از برنامه‌هاي اين شرکت است.

اين مقام مسوول ادامه داد: اين شرکت به عنوان يک تعاوني فراگير، بدون محدوديت در عضوپذيري، تمام صنعتگراني را که به صورت انفرادي مشغول فعاليت‌اند و‌ ‌تحت پوشش ديگر تعاوني‌ها نيستند، به عضويت مي‌پذيرد.

معاون صنايع دستي کردستان با اشاره به نظارت شرکت مادرتخصصي بر عملکرد تمام تعاوني‌هاي استان، اظهار داشت: فعاليت اين شرکت در زمينه توسعه و ترويج صنايع دستي و حمايت از بازرگاني و آموزش خواهد بود.

حامدي‌ راه‌اندازي شرکت مادرتخصصي را به دليل نبود بازارچه‌هاي دائمي صنايع دستي و مراکز توليدي منسجم، از ضروريات برنامه‌هاي اجرايي اين اداره کل دانست.

وي با بيان اين که اين شرکت در آينده‌اي نزديک اقدام به عضوگيري خواهد کرد، اين شرکت را بازوي اجرايي معاونت صنايع دستي در زمينه تحقق بند 44 قانون اساسي (واگذاري بعضي امور به بخش خصوصي) دانست.
‌ب/110
امتیاز به خبر :