• ﺳﻪشنبه 29 بهمن 1398
  • 19:11

مراسم روز زن و پاسداشت مقام مادر در قلعه والی ایلام برگزار شد

مراسم روز زن و پاسداشت مقام مادر در  قلعه والی شهر ایلام برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان ایلام عبدالمالک شنبه زاده مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری در سالروز میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) گفت:در طول تاریخ ایران باستان زن دارای جایگاه ویژه ای بوده و حتی در دوران های تاریخی این زنان بودند که جایگاه و مقام پادشاهان را مشخص می کردند و این نشانه عظمت و بزرگی زنان ایرانی است.

وی گفت:در تاریخ ایران زمین الهه های مادر و زن و جایگاه آنها در باورها و اعتقادات این سرزمین به حدی بود که در کنار مردان بزرگ زنان بزرگ اداره حکومت می کردند.

وی ادامه داد:در اوج اقتدار زنان ایران این اسلام و دین اسلام بود که جایگاه واقعی و جایگاه معنوی دوچندانی با زنان افزود و جایگاهی که امروز امامان  ما و شیعیان  سلاله خود را به مادر تاریخ اسلام حضرت فاطمه زهرا(س)نسب می دهند و این جایگاه معنوی زنان بس شایسته تقدیر و تکریم است.

شنبه زاده با اشاره به این موضوع که امروز جایگاه زنان در جامعه ما جایگاه رفیع و با ارزشی است افزود:متاسفانه جایگاه زنان در جامعه غربی جایگاه تجملاتی و کالایی است  و به دید یک کالا که قابل خرید وفروش است به زن نگاه می کنند ولی در جامعه اسلامی ایرانی ما جایگاه زنان جایگاه رفیع و باارزشی است و این در گرانبها با هیچ کالای قابل ارزش گذاری نیست و در احادیث مکرر و روایات متعددی داریم که اسلام به جایگاه زن و نقش آن در جامعه تاکید فراونی نموده است و حتی ائمه معصومین ما با این باور که بهشت زیر پای مادران است نگاه کرده اند و فقط این بزرگی مادران و زنان  ایرانی اسلامی که با وعده بهشت به آن جایگاه و عزت بخشیده است.

در پایان این مراسم  که با آش نذری که زنان همکار در اداره کل تهیه کرده بودند از زنان شاغل در اداره کل و همسران آقایان شاغل در اداره کل با لوح تقدیر و جوایزی اهداء شد.


امتیاز به خبر :

آخرین اخبار