• پنجشنبه 15 خرداد 1399
  • 15:49

استاندار همدان:

اولویت و مزیت همدان توسعه گردشگری است

اولویت و مزیت همدان توسعه گردشگری است
استاندار همدان در دیدار با معاون توسعه مدیریت سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: اولویت و مزیت استان همدان توسعه گردشگری است.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، محمدناصر نیکبخت استاندار همدان، در این دیدار با يادآوري تأکيدات رئيس‌جمهور به وي در جلسه هيأت دولت در خصوص جايگاه گردشگري و صنايع دستي همدان، گفت: همدان از تمام استان‌هاي کشور شايستگي بيشتري براي گردشگري دارد و بايد تبليغات مناسب در اين زمينه صورت گيرد.

استاندار همدان بر اهميت گردشگري و ميراث فرهنگي و صنايع دستي در توسعه استان تأکيد کرد و اين حوزه‌ها را کليد و موتور توسعه استان دانست.

نيکبخت تصریح کرد: اولويت و مزيت استان همدان توسعه گردشگري است و اگر همدان به عنوان استان اول گردشگري و صنايع دستي در کشور مطرح نشود، در حق آن ظلم شده است.

وي وجود تنها شهر سفال ايران در همدان، داشتن جاذبه‌هاي فراوان تاريخي و آب و هواي مناسب را مهمترين عوامل تأثيرگذار در رشد صنعت گردشگري در همدان دانست و افزود: تا کنون آنگونه که شايسته است گردشگري همدان رشد نکرده و از ظرفيت‌هاي آن استفاده نشده است.

نيکبخت با تأکيد بر اينکه از شرايط گردشگري همدان راضي نيست، اضافه کرد: در دوره جديد بايد بيشتر کار شود تا شايستگي‌هاي همدان به کشور و دنيا معرفي شوند.


امتیاز به خبر :