• شنبه 21 تیر 1399
  • 06:04

آغاز طرح مطالعاتی پارک موزه علم و ادب دربوشهر

آغاز طرح مطالعاتی پارک موزه علم و ادب دربوشهر

به زودی پارک موزه مفاخر دشتی درقلعه محمد خان دشتی راه اندازی خواهد شد .

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر معاون میراث فرهنگی این اداره کل گفت : شهرستان دشتی تاریخ پر باری را از نظر علم و ادب داشته و ما بزرگانی را در این زمینه داشته ایم که آثار ارزشمندی از خود به جا گذاشته اند .

علی ذاکری بر لزوم شناسایی و معرفی بزرگان شهرستان دشتی تاکید کرد و گفت : در استان باید موزه هایی در خور این بزرگان وجود داشته باشد تا عظمت و بزرگی این شخصت های فرهنگی درمعرض دید پژوهشگران وگردشگران گذاشته شود.

وی همچنین ازشیوه مطالعات پارک موزه دشتی و انجام آن در معاونت میراث  - واحد امور موزه ها خبر داد و گفت : تحقیقات میدانی و کتابخانه ای این پارک موزه توسط کارشناسان حوزه میراث در حال انجام است و ما از کسانی که اطلاعات در خوری را در جهت تکمیل این پروژه دارند دعوت به همکاری می کنیم.

گفتنی است که قلعه خورموج یا قلعه محمد خان دشتی در شهر خورموج مرکز شهرستان دشتی یکی از آثار تاریخی و از نقاط دیدنی استان بوشهر در جنوب ایران است. اين اثر كه يكی از نمونه‌های معماری دوره قاجاریه و دارای تزئينات بديع و منحصر به فردی است در سال ۱۳۷۹ در فهرست آثار ملی به شماره: ۳۰۳۲ به ثبت رسيد

امتیاز به خبر :