• یکشنبه 22 تیر 1399
  • 04:05

دوره‌هاي آموزش ارتقاء شغلی هنرمندان صنايع دستي قم برگزار می‌شود

دوره‌هاي آموزش ارتقاء شغلی هنرمندان صنايع دستي قم برگزار می‌شود
معاون صنایع دستی استان قم از برگزاری دوره‌های کوتاه مدت ارتقاء شغلی برای هنرمندان صنایع دستی استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی استان قم مهدی نصر اصفهانی، معاون صنایع دستی استان قم، امروز با اشاره به ضرورت ارتقاء سطح علمی و مهارتی هنرمندان استان گفت: از ابتدای امسال با توجه به نیازسنجی صورت گرفته و احصاء نیازهای اطلاعاتی و مهارتی دوره‌های آموزشی با سرفصل‌های مرتبط با این نیازها تدوین شد و با ثبت‌نام از متقاضیان، اولین دوره آموزشی برای 40 نفر از هنرمندان صنایع دستی در مرکز علمی، کاربردی صنایع دستی استان از امروز آغاز شد.

معاون صنایع دستی استان قم افزود: آشنایی با قوانین و مقررات اداری حمایتی، آشنایی با قوانین بیمه و مالیات، استانداردسازی کارگاه‌ و مواد، کارآفرینی و ایجاد کسب و کار، مدیریت تولید، اصول بازرگانی و بازاریابی از جمله سرفصل‌های آموزشی برای این دوره‌هاست که در طول یک ماه برگزاری هر دوره به شرکت‌کنندگان آموزش داده می‌شود.

نصر اصفهانی با بیان این‌که محدودیتی برای ثبت‌نام هنرمندان صنایع دستی در این دوره‌ها وجود ندارد گفت: هنرمندان متقاضی می‌توانند با مراجعه به این معاونت برای ثبت‌نام در این دوره‌ها اقدام کنند تا با توجه به اولویت ثبت‌نام برای شرکت در این دوره‌ها دعوت شوند.

وی افزود: این دوره‌ها برای هنرمندان صنایع دستی رایگان است و پس از قبولی در آزمون نهایی به پذیرفته‌شدگان گواهینامه پایان دوره اعطا می‌شود.

امتیاز به خبر :