• چهارشنبه 25 تیر 1399
  • 05:21

اولین نشست توجیهی مدیران تاسیسات گردشگری کاشان برگزار شد

 اولین نشست توجیهی مدیران تاسیسات گردشگری کاشان برگزار شد

اولین نشست توجیهی مدیران تاسیسات گردشگری شهرستان کاشان با حضور مسئولین انتظامی امنیتی و رئیس اداره سیاسی اجتماعی فرمانداری ویژه شهرستان در محل اقامتگاه سنتی نگین برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان در این نشست "مهران سرمدیان" سر پرست اداره کاشان به ارائه آمارهای مربوطه در مباحث زیرساخت های اقامتی و خدماتی پرداخت و اذعان داشت:در حال حاضر 1200 تخت اقامتی در قالب هتل،اقامتگاه های سنتی و مهمانپذیر به ارائه خدمات اقامتی در شهرستان کاشان مشغول فعالیت هستند.

وی با تاکید بر ظرفیت بالای توریست پذیری کاشان ادامه داد:وجود 12 شرکت و دفتر خدمات مسافرتی و جهانگردی و 2 مجتمع بین راهی ، 4 واحد بین راهی،1 سفره خانه سنتی و 2 مرکز تعطیلات و سرگرمی را از دیگر زیر ساخت های موجود گردشگری کاشان برشمرد.

وی آمار اخذ شده از دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی در سال92 را 2627 تور هوایی و 201583 تور زمینی اعلام نمود که  از این تعدا د 3051 پرواز خارجی گزارش شده است.

دبیر ستاد هماهنگی خدمات سفر شهرستان کاشان ضمن اشاره به ظرفیت های موجود جاذبه های طبیعی و تاریخی   کاشان گفت: شهرستان کاشان از غنای فرهنگی،تاریخی و معماری بسیاری برخوردار است.حدود 1200 اثر تاریخی شناسایی شده ، 4 منطقه گردشگری و 14 روستای هدف گردشگری و وجود 40 موسسه گردشگری در کاشان وظایف دستگاههای نظارتی وامنیتی مرتبط را مضاعف می کند. 

رئیس اطلاعات و امنیت نیروی انتظامی شهرستان کاشان نیز در ادامه به تببین موارد امنیتی مرتبط با موسسات مذکور و نیز الزامات مدیران تاسیسات گردشگری پرداخت.

سر گرد"طاهر پور" برخورد با کلید به دستان و افراد سودجو  و افرادی که به بهانه ایاب و ذهاب به اسکان گردشگران می پردازند را نیازمنداصلاح قانون موجود  دانست و افزودنیروهای انتظامی باهمکاری اداره میراث فرهنگی صنایع دستی وگردشگری درصدد رفع موانع موجود هستند.

رئیس پلیس آگاهی کاشان هم نیز نسبت به سرقت هایی که در این حوزه محتمل می باشد و نحوه پیشگیری  و برخورد با این موارد نکاتی را ارائه نمود.وی  نصب دوربین های مداربسته در مراکز گردشگری را در پیشگیری از سرقت های احتمالی بسیار مهم و موثر دانست .

وی همچنین ازمدیران موسسات گردشگری خواست درنحوه انتخاب وگزینش کارکنان خود حساسیت لازم رابعمل آورند.
در پایان نمایندگان مراکز و تاسیسات گردشگری نظرات و پیشنهادات خود را ارائه نمودند.مقرر شد بمنظور تبادل نظر وتعامل بیشتر مراکز اقامتی پذیرایی،آژانس های مسافرتی و انجمن صنفی کارگری راهنمایان گردشگری با مسئولین ذیربط جلسات مذکور مستمرا برگزار شود.


امتیاز به خبر :